Seviyorum Ama Güvenemiyorum Ne Yapmalıyım?Partnerinize güvenemiyorsanız, ne yapmanız gerektiğini sizler için derledik. İşte detaylar...


Seviyorum Ama Güvenemiyorum Ne Yapmalıyım?

Sevmek ama güvenememek… İlişki içerisinde çiftlerin en müzdarip olduğu konulardan bir tanesi de güvendir. Güven problemi her ilişkiyi yıkıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle de çiftleri derinden sarsar. Peki, sevipte güvenemiyorsanız ne yapabilirsiniz? Bu yazımızı güven problemi olan çiftler için derledik. Sizde sevipte güvenemiyorsanız, yazımızı dikkatle okuyabilir ve bu sorunu kökten halledebilirsiniz.

İlişkideki En Önemli Duygu: Güven

Zaman zaman güven problemi insanlarda ortaya çıkar ve kendini net bir biçimde gösterir. Ancak güven sorunu çiftler arasında olduğunda, kötü sonuçlar doğurabilir. Öncelikle eşinize veya sevgilinize nasıl bir güven duymanız gerektiğine değinelim. Peki, eşinize veya sevgilinize nasıl güvenmelisiniz?

Elbette ki bahsettiğimiz güven duygusu sonsuz bir güven duygusu değildir. Çünkü hayatta herkes hata yapar. Partnerinize elbette ki, ederi kadar güvenmelisiniz. Ancak bu güvensizlik duygusu fazlaysa, bu büyük bir sorundur. Güvensizlik duygusu olan kişiler, partnerinin üzerine çok düşerler. Sürekli olarak nereye gittiklerini, ne yaptıklarını veya kiminle olduklarını sorgularlar. Bu da yapılan yanlışlardan bir tanesidir. Çünkü bu kadar sorgulamak, partnerinizin size yalan söyleme sıklığını da arttırır. Peki, güvensizlik için ne yapılmalı?

Güvensizlik İçin Ne Yapılmalı?

Öncelikle eşinize veya sevgilinize neden güvenmediğinizi düşünün. Ardından bu güvensizlik duygusunun altında yatan sebebin, geçerli olup olmadığını kendinize sorun. Çünkü bilirsiniz ki, her suçlu suçu kanıtlanıncaya kadar masumdur. Elinizde bir delil yoksa, partnerinize güvenmeli ve bu doğrultuda davranmalısınız.

Yine de güvensizlik konusunda ısrarcıysanız, güven olmadan hiçbir ilişkinin uzun süreli devam etmeyeceğini sizlere hatırlatmak isteriz. Çünkü güven problemi zamanla sorunları derinleştirir. Derinleşen sorunlar ise partnerlerde büyük yaralar açar. Güvensizlik duygusunda partnerinizden ayrılmamak için yapacağınız son şey ise partnerinizle bu durumu konuşmak olmalıdır.