Basit Meslekler? En Kolay Meslekler? En Stressiz Meslekler?


Kolay yapılabilen basit meslekler hakkında bilgi veren araştırma makalesidir.

.

Basit Meslekler? En Kolay Meslekler? En Stressiz Meslekler?

Basit Meslekler Her mesleğin kendine göre zorlukları vardır.  Bazı meslekler oldukça zor şartlar gerektirirken bazı meslekler diğerlerine göre çok daha basittir. Basit meslekler neler olabilir? Hangi meslekler daha az iş gücü gerektirir? Konularında bilgi edinmek isteyenler için araştırdık.

Meslek edinirken basit ve kolay olmasının yanında iyi para kazandırması da oldukça önemlidir. Basit mesleklerin bazıları evden çıkmadan dahi yapılabilen meslekler arasındadır. Basit mesleklerden birkaç tanesini kısaca inceleyelim.

Psikolog

Psikolog mesleği kişileri dinlemeyi seven, çözüm yolu gösteren ve sakin yapılı kişilerin yapacağı basit meslekler arasında ilk sırada yer alır. Yaşadığımız zamanın stresinden çok fazla etkilen kişilerin en çok ihtiyaç duyduğu Psikologlar çoğu kişi tarafından kolay meslekler arasında gösterilmektedir.  Psikolog olmak için 4 yıllık psikoloji bölümünü bitirmek ve kendini sürekli geliştirmesi gereken bir kişiliğe sahip olunması gerekir. Psikologlar kamu ve özel sektörde çalışabilirler.

Astrolog

Gökyüzü hareketleri ve gezegenlerin konumlarını inceleyen bir bilim dalı olan Astroloji hakkında eğitim alan kişilerin yaptığı bir meslektir. Halk arasında burç yorumcusu olarak bilinen astroloji aslında tamamen bilimsel verilerle çalışan bir gök bilimidir. Çok fazla iş gücü gerektirmediği için basit meslekler statüsünde de gösterilmektedir.

Kütüphane Görevlisi

Kitap severlerin ve araştırmayı yapmayı sevenlerin en sevdiği yer olan kütüphaneler bulabileceğiniz en sakin ortamlardır. Bu yüzden kütüphane görevlisi kişiler stresten uzak ve sakin ortamda çalışmanın rahatlığını yaşarlar. Bir çok kitabı bilmek zorunda olan kütüphane görevlisinin işi sakin ve basit meslekler arasında bulunuyor olsa dahi belirli bir bilgi birikimine sahip olması gerekir.

Yazarlık

Pek çok insanın kalbinde olan yazarlık mesleği evden çıkmadan yapılan meslekler arasında sayılabilir.  Fakat yazarlık mesleğinin sadece kitap yazmaktan ibaret olduğu düşünülemez. Pek çok firma metin yazarları ile de çalışmaktadır. Yazarlık mesleği kişinin kendi evinde ve sakin ortamda yapıldığı için basit meslekler arasında gösterilmektedir. 

Çok yüksek iş gücü gerektirmeyen meslekler basit meslekler statüsünde değerlendirilse de yazarlık mesleği aslında çok yüksek bilgi birikimi ve yetenek gerektiren bir meslektir.

Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya uzmanlığı dijital çağın en büyük gereksinimleri arasına girmiştir. İş ilanları arasında özellikle son 5 yılda daha fazla gördüğümüz Sosyal medya uzmanlarına ihtiyaç giderek artmaktadır.

Sosyal medya uzmanı olmak için sosyal medya hakkında iyi bir bilgi birikimine sahip olunması ve araştırmacı bir kişiliğe sahip olunması gerekir. Sosyal medya uzmanı olmak için gerekli eğitimleri almak ve medya ile ilgili tüm programların bilinmesi gerekir.  Bu işi kişiler kendi evinden bile yürütebildiği için basit meslekler arasında gösterilmektedir.  

Danışma Görevlisi

Danışmam görevlileri herhangi bir şirkette, hastanelerde, okullarda ya da kültür merkezi gibi kurumlarda kişilere gidecekleri birimlere yönlendiren bir meslektir. Resmi ya da özel bir kuruma girdiğinizde ilk önce sizi karşılayan danışma görevlileri gün boyunca görev yerinde olurlar.

Çok fazla iş gücü gerektirmeyen meslek guruplarından olan danışma görevlileri basit meslekler arasında gösterilir.

Radyo Programı Sunucusu

Hem eğlenceli hem de çok fazla iş gücü gerektirmeyen radyo programı sunuculuğu için iyi bir müzik kulağına sahip olmak gerekir. Radyo programları sunucusu dinleyicilerine en uygun müzik parçalarını seçmenin yanında değişik konularda söyleşiler ve yarışmalar düzenleyerek kişilerin vakitlerini güzel geçirmelerini sağlar.

Bu mesleğe girmek için Radyo ve Televizyon bölümlerini okuyanların yanı sıra sadece konuşma yeteneği ve müzik kulağı olan kişilerinde doğuştan olan yetenekleri sayesinde çok iyi bir radyo programcısı olanları bulunmaktadır. 

Yorumlar