En Karlı Ağaç Yetiştiriciliği? En Karlı Meyvecilik Hangisi?Ağaç yetiştirmek istiyorsanız, en karlı ağaç yetiştiriciliği bulunan yazımıza göz atabilirsiniz. İşte en karlı ağaç yetiştiriciliği...


En Karlı Ağaç Yetiştiriciliği? En Karlı Meyvecilik Hangisi?

En karlı ağaç yetiştiriciliği, ülkemizde son zamanlarda en çok araştırılan konular arasında bulunuyor. Özellikle ağaç yetiştirerek para kazanan insanlar, en karlı ağacın hangisi olduğunu araştırıyorlar. Peki, en karlı ağaçlar hangileridir? Hangi ağaçları yetiştirerek, kar elde edebilirsiniz? Bu yazımızda en karlı ağaç yetiştiriciliğini sizler için derledik.

Sizde bu yazımızı okuyarak, en karlı ağaç yetiştiriciliği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Çok Hangi Ağaçtan Kar Edilir?

Ülkemizde yetişen ve yetişebilecek birçok ağaç türü bulunur. Bu ağaçlardan bazıları çok güzel kar bırakır ve insanın daha az uğraşmasını gerektirir. Peki, en çok hangi ağaçtan kar edilir? İşte hangi ağaçtan kar elde edebileceğiniz:

Mango: Tropikal meyvelerden biri olan mango, yetiştiriciliğiyle de ön plana çıkıyor. Günümüzde normal meyvelerden daha çok tropikal meyvelere olan istek artmıştır. Kolay yetişen mango ağacı, yetişkinse tek seferde ortalama olarak 300 meyve verir. Şu an da mangonun marketteki fiyatının 15 TL olduğunu düşünürsek, gerisini siz hesaplayın.

Avokado: Avokado kırmızımsı yapısıyla, ülkemizde de yeni yeni tüketilen meyvelerden bir tanesidir. Özellikle sağlığa iyi geldiği düşünülen avokado, birçok kişi tarafından tercih edilir. Ülkemizde genellikle Antalya ve Mersin illerinde yetiştirilir. Kilosunun fiyatı marketlere göre değişse de ortalama olarak 25-30 TL olarak fiyatlandırılır.

Kivi: Kivinin içerisinde yüksek miktarda C vitamini bulunur. Bunun içinde genellikle kış aylarında tüketilmesi tavsiye edilir. Bağışıklığı güçlendirmesi nedeniyle tercih edilen kivinin yetiştiriciliği oldukça kolaydır.

Cherry Domates: Cheryy domates, ülkemizde minik veya küçük domates olarak bilinir. Normal domatesin fiyatından daha pahalı olarak satılan cherry domatesi özellikle çocuklar çok severler. Sizde iyi kazanç sağlamak istiyorsanız, cherry domates yetiştiriciliği yapabilirsiniz.