Whatsapp From Meta Ne Demek? Facebook İnstagram From Meta Nedir?


Facebook Whatsapp İnstagram From Meta neden meta olduğu, metanın ne anlama geldiği hakkında bilgi

.

Whatsapp From Meta Ne Demek? Facebook İnstagram From Meta Nedir?

Facebook Neden Meta Oldu

Son zamanlarda facebook uygulamasını güncelleyenler meta yazısı ile karşılaşmaktadır. Peki, facebook neden meta oldu? Konuya dair detaylı bilgi arayışındaysanız doğru yerdesiniz. o zaman yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Şirket geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptı ve facebook isminin artık meta olacağını bildirdi. Bunun sebebi ise meta isminin kapsamlı bir anlamının olmasından kaynaklanmaktaydı. Whatsapp ve instagram dan sonra facebook şirketi de ismini meta yaptı. Bu uygulamaları kapsamaz ve sadece şirket ile alakalı bir durumdur.

Marck Zuckerbergden Açıklama

Facebook un kurucusu olan marck zuckerberg geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulundu.  Metaversenin sanal ortamda oyun oynama, çalışma gibi anlamının olduğunu söyledi ve facebook un yeni ismini de açıkladı. Marck zuckerberg den; Facebook Whatsapp İnstagram isminin değişmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü bu ismin kapsamlı bir anlamı olması gerekiyordu. Her zaman bunu düşündüm. 

Daha sonra metaverse şirketi ile anlaştık. Whatsapp İnstagram From?

Meta Nedir?

Meta şu anda facebook şirketinin yeni ismidir. Kapsamlı bir şekilde anlamı olduğu için bu şekilde adlandırılmıştır. Metaversesosyal medyanın sonraki aşamada ki evrimi şeklinde anlamlandırılmıştır.

Bu isim ile facebook; insanların beklentilerini üst düzeyde karşılayacak, işlerinin büyümesini sağlayacak ve aynı zamanda topluluklar ile beraber hareket etmesine yardımcı olacaktır.

Facebook un Metaverse Şirketi Kapsamında Hedefleri

Matraş geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. Yapmış olduğu bu açıklamada; amaçları doğrultusunda; metaverse insanlara yardımcı olacak, işlerinin maksimum düzeyde büyümesini sağlayacak ve aynı zamanda insanlar bu sayede detaylı bir şekilde bağlantı kurabilecektir. Bir diğer amaçlarının birçok insan topluluğuna hizmet ermek olduğunu da belirtmiştir. 10 sene içerisinde çalışma sağlayarak hedeflerine ulaşmak istediklerini ve ortalama 1 milyar insana destek sağlayacaklarını belirtiyor. Geçmiş senelere bakıldığında internet üzerinden gelir elde eden çok fazla kişi yoktu.

Fakat günümüzde internet üzerinden gelir elde eden ve hatta internet üzerinden kazanan birçok insan mevcuttur. Önümüzdeki senelerde ise bu oranda artış meydana gelecektir.  Metaverse; insanların yararına birçok fırsatı gün yüzüne çıkaracağı öngörülüyor.

Facebookta Meta Neden Yazmıyor?

Whatsapp From Meta Ne Demek? İnstagram From Meta Nedir? Facebook Eğer Facebook Whatsapp İnstagram uygulamasını güncellediyseniz facebook un üst bölgesinde meta yazıyor. Eğer güncelleme yapılmadıysa bu yazı çıkmaz ve güncellemenin ardından görünür.

 

170 Görüntüler

Yorumlar