Yurt Dışında Başarılı Olan İş Fikirleri? Dünyada Farklı İş Fikirleri?


Yurt dışında başarılı olan iş fikirleri: öfke odası, kaçış odası, çamaşır hizmetleri, seyahat planlama, güven ve karizma eğitimi

.

Yurt Dışında Başarılı Olan İş Fikirleri? Dünyada Farklı İş Fikirleri?

Yurt Dışında Başarılı Olan İş Fikirleri

Hedefiniz yurt dışında çalışmak mı? Peki, yurt dışında başarılı olan iş fikirleri nelerdir? Şimdi sizlere çeşitli iş fikirlerinden sırası ile bahsedelim. O zaman sizde yazımızın devamını okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Öfke Odası

Bu iş fikri size biraz ilginç gelebilir. Özellikle son zamanlar günlük hayatın ve iş hayatının stresi ile insanlar depresyona girmektedir. Yurt dışında başarılı olan bir iş fikride öfke odasıdır. Bu odaya girmeden evvel önce insanların koruyucu elbise giymeleri gerekiyor.

Daha sonra odaya girerek burada bulunan tabak, bardak gibi malzemeleri kırarak rahatlama sağlıyorlar.

Kaçış Odası

Kaçış odası genellikle oyun oynamaktan hoşlanan kişiler tarafından tercih edilir. Bu odada 3-5 aile aynı anda eğlenebilir. Aynı zamanda bu iş fikri yurt dışında ciddi kazançlar elde etmeye yardımcı olur.

Çamaşır Hizmetleri

Ülkemizde bu tür işletmeler yoktur fakat yurt dışında bu işletmeleri çok fazla görmek mümkündür. Genellikle ufak yapıya sahip olan ve sürekli çalışan evlerin çamaşır yıkama hizmetine ihtiyaç duyulduğu biliniyor.

Bu işletmelere çamaşırlar teslim edildiğinde yıkanıyor temizleniyor ve tekrardan müşteriye teslim ediliyor. Bu çamaşır makineleri belirli bir ücret karşılığında çalışıyor.

Seyahat Planlama

Bu iş fikri Avrupa’da bulunmaktadır. Şu an için maalesef ki ülkemizde bu iş fikri yoktur.  Bu iş fikri kapsamında seyahat danışmanlığı hizmeti sağlanıyor. Farklı ve ciddi oranlarda getirisi olan bir iş fikridir.

Güven Ve Karizma Eğitimi

Güven ve aynı zamanda karizmalı olmak isteyen birçok kişi bu tarz işletmeleri tercih ediyor. Ülkemizde olmasa da Avrupa da pek çok yerde bu tarz işletmeler görülüyor. Özellikle de seçim yaklaştığında bu tarz işletmelere ihtiyaç duyuluyor. Bu işletmelerde uzman kişiler bulunuyor ve gelen müşterilere eğitim veriliyor. Bu fikri yüksek kazanç sağlayan bir iş fikri olduğu için Avrupa da çok fazla tercih ediliyor.

Elektrikli Bisiklet İmalatı

Ülkemizde elektrikli bisiklet kullanan çok sayıda kişi vardır. Fakat bunların üretimi ülkemizde değil yurt dışında yapılmaktadır.  Elektrikli bisiklet firması yurt dışında çok fazladır ve ciddi kazanç getirmektedir.

Aynı zamanda bu işi kurarken çok fazla sermayeye ihtiyaç duymazsınız

Gizem Dükkânı

Özel günlerde insanlar yakınlarına ne tür hediye alacaklarını bilemiyorlar ve bu durumda sürekli kararsız kalıyorlar. Girişimciler ise böyle bir sorunun olduğunu anlayarak yurt dışında gize dükkânı açmaya karar vermişlerdir. Bu dükkânda birçok hediye kutusu ve içerisinde eşya bulunuyor. İnsanlar içerisinde ne olduğunu bilmiyor ancak yakınlarına bu hediyeleri alıyor. Bu fikirsize biraz ilginç gelebilir. Ancak birçok kişi tarafından ilgi çekiyor. İçerisinden çıkan hediyeler ise karşı tarafın beğeneceği cinsten oluyor.

Drone Kiralama

Özellikle son zamanlarda droneler çok fazla beğenilmekte ve dolayısı ile ilgi çekmektedir. Genellikle bu droneler özel günlerde tercih edilir. Ülkemizde olmasa da yabancı ülkeler de drone kirama işletmesi bulunur.

Bu droneler sayesinde insanlar özel günlerini kayıt altına alabilirler

Antika Yenileme

Yurt dışında başarılı olan iş fikirleri arasında antika yenileme işletmeleri de vardır. İnsanların hem manevi hem de maddi anlamda birçok antika ürünleri olabilir. Bu ürünler eskidiği zaman yenilenmeye ihtiyaç duyarlar. Birçok girişimci ise bu antika ürünleri yenilemek için işyeri açmaktadır.

Hayvan Kiralama

Özellikle yazlığı olanlar ve yaz mevsimini birkaç ay burada geçirenler için bu iş fikri mükemmeldir. İnsanlar yazlık evlerine gittiklerinde 2-3 aylığına hayvan kiralayabiliyorlar. Doğal yumurta, süt gibi besin ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Bu süre bittikten sonra ise şirkete hayvanları teslim ediyorlar.

Yorumlar