Yağ Lekesi Nasıl Çıkar Kurumuş? Yıkandığı Halde Çıkmayan Yağ Lekesi?Yağ Lekesi Nasıl Çıkar, Yağ Lekesini Çıkarmak İçin Ne Yapılmalıdır


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Yağ Lekesi Nasıl Çıkar Kurumuş? Yıkandığı Halde Çıkmayan Yağ Lekesi?

İnatçı ve zor çıkan lekeler arasında yağ lekesi bulunmaktadır. En sevdiğiniz giysi yağ lekesi olmuş olabilir. Peki, şimdi ne yapacaksınız. Yağ lekesini çıkarmak için pratik yöntemler mevcuttur ve bu pratik yöntemleri ise şu şekildedir;

Karbonat

Bazen giysilere bazen de evdeki  eşyalar yağ lekesi olabilir. Yağ lekesi olan bölgeye karbonat döküp ıslak bir fırça yardımı ile ovalama işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman kısa zamanda yağ lekesinden kurtulabilirsiniz. Ancak eğer yağ lekesi kuruduysa bir defada çıkmayabilir ve bu işlemi birkaç defa tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Bulaşık Deterjanı

Yağ lekesinin olduğu bölgeye bulaşık deterjanına döküm ve daha sonra ise üzerine su dökerek belirli bir süre boyunca bekletin. Daha sonra ise ovalama işlemine yapın. Ancak bulaşık deterjanını tercih ederken içerisinde ağartıcı bulunmamasına özen gösterin. Genel olarak bulaşık deterjanı limonlu ise içerisinde ağartıcı bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da bulaşık deterjanının limonlu olmamasına özen gösterin.

Tuz

Kıyafet ve aynı zamanda eşyalarda bulunan yağ lekesinden kurtulmanın bir diğer yöntemi de tuzdur. Yağ lekesinin bulunmuş olduğu yere tuz döküp üzerine sıcak su ekledikten sonra belirli bir miktar beklemeniz gerekecektir. Yarım saat kadar bekledikten sonra ovalama işlemini gerçekleştirin ve daha sonra ise bu kıyafeti makineye atın. Yağ lekesinin olduğu bölgeye tuz eklediğiniz zaman kumaştan yağ lekesi kısa bir süre içerisinde kalkar. 

Bebek Pudrası

Bebek pudrası leke çıkarmakta oldukça etkilidir. Yağ lekesinin bulunmuş olduğu yere bebek pudrası ekleyin ve daha sonra ise üzerine su dökün. Yarım saat kadar bekleyin ve daha sonra ise ovalama işlemini gerçekleştirdikten sonra makinenize atın ve düşük derecede çalıştırın. Bu işlem sayesinde kıyafette bulunabilecek kısa bir süre içerisinde gidecektir.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar