Kıyafete Yapışan Tüyler Nasıl Temizlenir? Pamuklanma Nasıl Geçer?Giysilerdeki Tüyler Nasıl Yok Olur. Tüylerin üzerine yapıştırdıktan sonra belirli bir süre bekletip koli bandını kaldırarak tüyleri temizlemeye bilmeniz mümkündür.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Kıyafete Yapışan Tüyler Nasıl Temizlenir? Pamuklanma Nasıl Geçer?

Giysilerde zamanla oluşan tüyler sebebiyle giysiler ne kadar yeni olsa da eski gibi görünebilir. Giysiler de meydana gelen tüyleri yok etmek mümkündür. İşte giysilerdeki tüylerden kurtulmanın yolları ise şu şekildedir;

Yıkamak

Giysilerdeki tüylerden kurtulmak istiyorsanız giysilerinizi ilk olarak yıkamalısınız. Deterjan giysilerinizde bulunan tüylerin bir kısmını alacaktır. Yıkama işlemini gerçekleştirdikten sonra ise kıyafetlerinizi düzenli bir şekilde havalandırmanız önerilir. 

Kurutma Makinesi

Kurutma makinelerinin genel olarak neredeyse hepsi kıyafetlerdeki tüyleri toplama özelliğini bulundurur. Eğer çok tüylü kıyafetiniz varsa ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız kıyafetinizi haftada bir defa kurutma makinesinin içerisine atabilirsiniz. Bu sayede kıyafetinizde bulunan tüylerden kurtulursunuz.

Elektrikli Süpürge

Kıyafetinizde bulunan tüyler sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu tüylerden kurtulmak için elektrikli süpürgeyi kullanabilirsiniz. Elektrikli süpürge yardımı ile kıyafetinizin üzerinde bulunan tüyleri kısa bir süre içerisinde çekebilirsiniz. Kıyafetinizde bulunan tüylerin tamamını çekmese de belirli bir kısmını çekecektir.

Koli Bandı

Kıyafetinizde bulunan tüylerden kurtulmak için koli bandı kullanabilmeniz mümkündür. Çünkü kıyafette bulunan tüyler genel olarak insanları rahatsız eder. İnsanlar ise kısa süre içerisinde kıyafette bulunan tüylerden kurtulmak ister. Kıyafette bulunan tüylerden kurtulmak için en basit yöntem koli bandıdır. Tüylerin üzerine yapıştırdıktan sonra belirli bir süre bekletip koli bandını kaldırarak tüyleri temizlemeye bilmeniz mümkündür.

Tüy Toplama Ruloları

Günümüzde pek çok süpermarkette mevcut halde bulunan tüy toplama ruloları sayesinde kıyafetlerinizde bulunan tüylerden en kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Tüy toplama rulolara sayesinde 5 dakika içerisinde kıyafetlerinizdeki tüylerden kurtulabilirsiniz. Tüy toplama ruloları yapışkan bir yapıya sahiptir ve kıyafetteki tüyleri tıpkı rulo bandı gibi temizler. 

Jilet

Jilet yardımı ile kıyafetinizde mevcut halde bulunan tüyleri kısa zaman içerisinde toplayabilirsiniz. Bu kolay ve aynı zamanda pratik bir yöntemdir.

 


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar