Isparta Gezilecek Yerler Listesi? Isparta Gezilecek Yerler Merkez?Davraz kayak merkezi kış aylarında kayak severler için popüler bir destinasyon olan Davraz Kayak Merkezi muhteşem doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Isparta Gezilecek Yerler Listesi? Isparta Gezilecek Yerler Merkez?

Davraz kayak merkezi, kış aylarında kayak severler için popüler bir destinasyon olan Davraz Kayak Merkezi, muhteşem doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Hem kayak yapabilir hem de doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Eğirdir Gölü

Isparta'nın en büyük gölü olan Eğirdir Gölü, etkileyici manzarasıyla ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Göl çevresindeki sahil şeridinde yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve tekne turlarına katılabilirsiniz.

Lavanta Tarlaları

Isparta, Türkiye'nin lavanta üretiminde önde gelen şehirlerinden biridir. Yaz aylarında Isparta'nın köylerinde lavanta tarlaları renkli bir manzara oluşturur. Burada lavanta hasadına katılabilir, lavanta ürünleri satın alabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı

Isparta merkeze yakın bir konumda bulunan Gölcük Tabiat Parkı, doğa severler için ideal bir yerdir. Ormanlarla çevrili olan gölde piknik yapabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir ve kamp kurabilirsiniz.

Isparta Müzesi

Isparta Müzesi, şehrin tarihini ve kültürel mirasını keşfetmek isteyenler için önemli bir durak. Müzede arkeolojik eserler, etnografik objeler ve el dokuması halılar sergilenmektedir.

Süleyman Demirel Camii

Isparta'da görülmesi gereken önemli bir camii olan Süleyman Demirel Camii, modern mimarisiyle dikkat çeker. Camii içerisindeki süslemeler ve detaylar göz alıcıdır.

Atabey Hanı

Isparta'nın tarihi dokusunu hissetmek isterseniz, Atabey Hanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Selçuklu dönemine ait olan bu tarihi han, restore edilerek turistik bir mekana dönüştürülmüştür.

Yazılı Kanyon

Isparta'nın Sütçüler ilçesinde bulunan Yazılı Kanyon, doğa harikası bir yerdir. Kanyon içindeki yürüyüş parkurlarını takip ederek muhteşem manzaralar eşliğinde doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Isparta, doğal güzellikleri, tarihi mekanları ve kültürel zenginlikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bir şehir.


Blog Forum

5361 Blog Yazdı...

Yorumlar