Güvensizlik Yüzünden Ayrılmak? Sevmek Ama Güvenmemek?Güvensizlik yüzünden ayrılınır mı? İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Güvensizlik Yüzünden Ayrılmak? Sevmek Ama Güvenmemek?

Güven, birçok ilişkiyi bitiren ana neden olarak bilinir. Sevgili, eş, arkadaş ve hayatımıza aldığımız herkeste aradığımız en önemli şeydir güven. Bu nedenle güven olmadan hiçbir ilişki yolunda gitmez. Güven olmayan ilişkide sürekli pürüzler bulunur ve zamanla bu durum ilişkileri yaralamaya başlar. Peki, güvensizlik yüzünden ayrılmak doğru mu? Bu yazımızda güvensizliğin nedenlerini ve güvensizlik yüzünden ayrılmayı sizler için derledik. Sizde bu yazımızı okuyarak, güvensizlik yüzünden ayrılıp ayrılamayacağınızı değerlendirebilirsiniz. İşte detaylar…

Güvensizlik Neden Kaynaklanır?

İlişkilerde güvensizlik büyük problemlere yol açar. Bir arkadaşınız veya bir tanıdığınız olursa, ilişkinizi zorlanmadan bitirebilir ve arkanızı kolaylıkla dönüp gidebilirsiniz.

Ancak bu eş veya sevgilide bu durum böyle olmaz. Öncelikle eş veya sevgilide duyulan güvensizliğin neden kaynaklandığını beraber inceleyelim. İşte eş veya sevgilide güvensizlik nedenleri…

  • Sizden devamlı bir şeyler saklanıyorsa,
  • Partneriniz gizli işler çeviriyorsa,
  • Sırlarla doluysa,
  • Sürekli olarak size yalan konuşuyorsa,
  • Sizden bilmeniz gerekenleri saklıyorsa,
  • Kendi düşüncelerini rahatlıkla sizinle paylaşmıyorsa,
  • Bir ortama girerken size haber vermiyorsa,
  • Size genel olarak haber vermiyorsa bunlar güvensizlik nedenleri arasında bulunur.

Güvensizlik Düzeltilebilir mi?

Sevgilinize veya eşinize karşı duyulan güvensizlik, elbette ki düzeltilebilir. Partnerinizle bu durumu konuşarak, güvensizlik nedenlerini paylaşarak bu durum düzeltilebilir. Kendi aranızda güvensizlik durumunu halledemiyorsanız da bir ilişki terapistine giderek, güvensizlik probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. İlişki terapisti sizi ve partnerinizi dinleyecektir. Bu doğrultuda sizlerin bazı durumlara dikkatini çekecektir.

Güvensizlik Yüzünden Ayrılmak Doğru Mu?

Güvensizlik yüzünden tabii ki ayrılanlar bulunuyor. Doğru olup olmaması da tartışılan bir konudur. Ancak ilişkide güvenin her şey olduğunu düşünürsek, güven olan bir ilişkiyi yürütmek çok mantıklı olmayabilir. Bütün yolları denediyseniz ve artık ilişkinizin de derin yaralar aldığını düşünüyorsanız, ayrılık kararı verebilirsiniz.


Blog Forum

5191 Blog Yazdı...

Yorumlar