Zemin Kat Isınma Problemleri? Zemin Kat Isınma Çözümleri?Zemin kat ısınma problemlerini nasıl çözebilirsiniz. İşte detaylar...


Zemin Kat Isınma Problemleri? Zemin Kat Isınma Çözümleri?

Zemin katta oturmak her ne kadar ucuz gibi gözükse de birçok problemi içerisinde barındırmaktadır. Bu problemler yaz ve kış aylarında da sürebilmektedir. Özellikle de zemin katta oturanlar, dışarının büyük sesi ile iç içe olurlar. Her ses hemen hemen bütün evin içinde duyulur. Zemin katta oturuyor iseniz zeminden bir şekilde sürekli olarak, soğuk hava akışı olmakta. Aynı zamanda zeminden gelen soğuk havalar, oldukça zor bir kış yaşamanıza neden olabilir. Dolayısıyla bu durumdan ötürü ısınma problemlerinin, meydana gelmesi kaçınılmazdır. Isınma sorunlarından dolayı ay sonu yüksek tutarlarda faturalar ödemeniz kaçınılmazdır.

Ayrıca rutubet oluşumuna zemin katlarda, daha sık bir şekilde rastlanmaktadır. Ancak bu rutubet oluşumu için alınabilecek önlemler oldukça kısıtlıdır.

Rutubet Problemleri

Nem sadece ev içerisini değil, sağlığımıza da oldukça büyük zararlar verir. Bu durum özellikle de solunumu doğrudan etkilediğinden kaynaklı, küçükten büyüğe her insanı etkilemektedir. Normal şartlar içerisinde yaşayan bir insanın, iç ortam nemi U’nun altında olmalıdır. Bu oranın artması, sağlık açısından büyük bir sorun teşkil etmektedir. Özelliklede görünmez nemi seven mikroplar ve zararlı bakteriler ya da toz akarları, nemin yüksek olduğu yerlerde oldukça hızlı bir şekilde çoğalmakta ve yayılmaktadır. Nem ve küf sebebi ile ortaya çıkan hastalıklar, direkt olarak solunum yolu ile ilgili hastalıklardır. Tüm bu solunum yolu hastalıklarının yanı sıra, romatizma ve eklem ağrılarına yol açar. Ancak bu durumdan daha çok yaşlı insanlar etkilenmektedir. Aynı zamanda küf kokusu ve yüksek nem de uyku apnesi gibi sorunlara yol açmaktadır. Uykusuzluk tarzı sorunlarda gün içinde, oldukça rahatsız edici bir hal alır. Dolayısıyla bütün gün motivasyon düşüklüğüne sebep olur.