Teras Kat Soğuk Olur Mu? Çatı Katı Evler Soğuk Olur Mu?Teras katın soğuk olup olmadığını sizler için araştırdık. İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Teras Kat Soğuk Olur Mu? Çatı Katı Evler Soğuk Olur Mu?

Teras kat birçok kişinin tercih etmek istediği, ancak kış aylarından kaynaklı olarak tercih ederken düşündüğü bir bölümdür. Teras katı bulunan evler oldukça güzeldir. Özellikle de yaz aylarında, en güzel sohbetler kahveler ve oyun aktiviteleri burada dönebilir. Teras katınızı isterseniz çiçek bahçesine çevirebilir ya da küçük bir çocuğunuz var ise, bazı önlemler alındıktan sonra oyun parkına da çevirebilirsiniz. Bu kadar güzel özellikleri varken, kış aylarında çeşitli önlemler ve tercihler yapılmadığı takdirde kışın üşümeniz mümkün olabilir.

Isı Yalıtım Sistemi

Teras katlar için ısı yalıtım sistemi oldukça önemlidir. Çünkü en üst kat olduğundan kaynaklı olarak, rüzgar ve soğuk hava direkt olarak teras kata gelmektedir. Özellikle de çeşitli önlemler alınmadığı takdirde büyük problemler yaşamanız olasıdır.

Isı yalıtım sistemi yaptırdıktan sonra, camlarınıza ve kapılarınıza izolasyonlu bantlardan yapıştırmalısınız. Böylelikle soğuk havanın içeri girmesini önlemiş olursunuz. Özellikle de teras kat olan eviniz, kuzey cephe yönüne bakıyor ise ısı yalıtım sistemi olması oldukça önemlidir.

Terasınızı Kış Aylarında Soğuktan Koruyun

Kış aylarında terasınızı kapatarak koruyabilirsiniz. Bu yöntem ise camlarla olabilir. Böylelikle kış aylarında da terasınızı aktif olarak kullanmış olursunuz. Bu yöntemi uygulamak oldukça maliyetli olabilir. Ancak evinize gelebilecek soğuktan da sizi korumaya fayda sağlamaktadır. Ayrıca soğuktan korunmak için, ev eşyalarıyla da çeşitli önlemler almanız mümkün olabilir. Özellikle kalın ve yünlü halı kullanmak, yerden gelebilecek olan soğukları kesebilir. Ayrıca camlardan gelen soğuk havalardan korunmak için, izolasyonlu bantları kullandıktan sonra kalın perdeleri kullanmanız, ısıyı evin içinde daha uzun bir şekilde muhafaza etmenize yardımcı olabilir. Böylelikle teras katınızın keyfini sürerek, sıcak bir şekilde evinizde oturmanız mümkün hale gelir.


Blog Forum

5343 Blog Yazdı...

Yorumlar