Mantarlı Milföy Börek? Mantarlı Etli Sarma? Kıymalı Milföy Sarma?Etli Mantarlı Milföy Sarma nasıl yapılır püf noktası nedir. hangi malzemeler kullanılır. Etli Mantarlı Milföy Sarma yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir?


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Mantarlı Milföy Börek? Mantarlı Etli Sarma? Kıymalı Milföy Sarma?

ETLİ, MANTARLI MİLFÖY SARMA

Merhabalar ve dün akşam misafirlerime yaptığım o muhteşem yemek de geldi. Etli, mantarlı milföy sarma, koydum adını. Zor gibi görünse de hazırlaması çok hızlı basit ve eğlenceli.

Mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum, asla pişman olmamaksınız. O zaman tarif gelsin.

Malzemeler:

  • Milföy hamuru 7-8 adet,
  • Dana antrikot (7 parça),
  • 400 gr mantar,
  • 1 çay bardağı krema,
  • 1 çay bardağı ceviz,
  • 1 büyük soğan,
  • 1 diş sarımsak Sebze tozu, karabiber, tuz, kekik, kırmızı toz biber, az köri,

Üzeri için:

  • 1 yemek kaşığı yoğurt,
  • 1 yumurta,
  • Susam

Yapılışı: Öncelikle bizde milföy bütün halde satılıyor tek parça. Ancak siz de bu işlemi milföy hamurlarını su ile birbirine yapıştırarak yapabilirsiniz.

Önce mantarlar doğramakla başlayalım yarısını küçük küçük doğrayıp bir tabağa alalım, diğer yarısını ceviz ile birlikte çiğ olarak rondodan geçirelim. Etleri ince ve uzun bir şekilde doğrayalım(eti ince doğramanız önemli). Soğanları da uzun ince doğradıktan sonra. Büyük yanmaz yapışmaz bir tencere ya da tavaya az yağ koyup en yüksek ayarda ısıtalım ve etleri içine alalım kavuralım(et suyunu salsa bile hemen çekecektir altını kesinlikle kısmayın). Etler iyice kızarana kadar kavurup bir kenara alalım. Aynı tencereye az yağ alıp mantar ve soğanları da yüksek ayarda iyice karemize olana kadar kavuralım sonra eti ekleyelim, sonra baharatları az çevirip kremayı da ekleyelim ve 1-2 dakika kremayı çekene kadar pişirelim. Bir kenara alalım, aynı tencerede bu sefer mantar ceviz karışımınıda biraz tuz ekleyip rengi biraz dönene kadar kavurup kenara ayır. Gelelim sarma işlemine milföyleri yağlı kâğıda alalım.

4-5 adet milföyü yanyana koyup ek yerlerinden biraz ıslatıp birleştirin. Üzerine önce ceviz mantar karışımını koyalım ve güzelce yayalım kenarlardan mutlaka 2şer parmak boşluk bırakalım. Ayni şekilde üzerine etleri de ilave edip rulo halinde toparlayalım eti ve yağlı kâğıdın yardımıyla saralım kenarlarını güzelce katlayıp bastıralım hiç açık bir yeri kalmasın. Üzerine 1 parmak kalınlığında şeritler kesip, suyla ıslatıp üzerine apıştıralım, yoğurt yumurta karışımını da üzerine sürüp 200 derecede alt üst ayar, kızarana kadar pişirelim.


Blog Forum

5191 Blog Yazdı...

Yorumlar