Parkinson Hastalığı Belirtileri? Parkinson Neden Olur?


Parkinson Hastalığı nedir neden olur tedavisi nasıl olur. Evreleri var mı nasıl tedavi edilir?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?
  • Sitemize Destek Vermek İçin Lütfen Sosyal Ag da Paylaşın:

Parkinson Hastalığı Belirtileri? Parkinson Neden Olur?

Parkinson Hastalığı

Parkinson hastalığının ilk belirtileri, hastaların yarısından fazlasında dinlenme halinde ortaya çıkan, el parmaklarında, el ya da kolda, bazen de ayakta titremedir. Hastalar belirtilerinin bazılarını yaşlılığa bağlı doğal özellikler olarak düşünür ve ilk belirtinin farkına vardıklarında, hastalık epeyce ilerlemiş olmaktadır.  

Parkinson Hastalığı, sinsi başlar ve belirtileri seneler içinde, oldukça yavaş fakat giderek artan bir şekilde ilerler.

Parkinson hastalarının önemli çoğunluğunda hasta ve ailesinin farkına vardığı ilk şey bir el parmağında ya da elde oluşan titremedir. Çok sık olmamakla birlikte hastalık dinlenme halinde ortaya çıkan ayak titremesiyle de başlayabilir. Bazı hastalar da kalem tutarken kalemde tutukluk ve harflerde küçülme fark eder.

Bazen hasta yakınları hastanın yüzünde donuk bir ifade olduğunu söyler. Özellikle yaşı genç olan hastalarda ilk belirti bir ayağın içe dönük bir şekilde kasılması ya da parmaklarının aşağıya doğru kıvrılmasıdır.

Parkinson tanısı konulması için hareket yavaşlığının veya hareket kısıtlılığının olması elzemdir. Eğer dinlenme halinde ortaya çıkan titreme de mevcutsa Parkinson tanısı konulabilir. Bazı hastalarda titreme hiç ortaya çıkmayabilir, bazılarında da titreme önde gelen belirtidir.

265 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat