Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?Göz Kapağı Estetiği nedir nasıl yapılır kimler Göz Kapağı Estetiği yaptırırlar. Faydası ve zararları nelerdir.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Göz Kapağı Estetiği

Yaş itibariyle göz çevresinde sarkan dokular göz kapağı düşüklüğü meydana getirir. Bu görünümün  toparlanmasına yönelik geliştirilen operasyonlara da göz kapağı estetiği denir. Bu müdahaleyle daha sağlıklı bir görünüm hedeflenirken kusurların yok edilmiş olması ve deri fazlalıklarının alınması beklenir.

Plastik cerrahi uzmanlarının alanına giren göz estetiği ile yıpranmış ve fazlalık görünümde duran kas dokuları alınır ve aydınlık bir bakış sağlanır. Çok uzun yıllar hastanın bu sorunu tekrar yaşaması beklenmez.

Pitozis Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Göz doktorunun ve estetisyen hekimin muayenesiyle belirlenen göz kapağı düşüklüğü tıbbi olarak pitozis olarak adlandırılır. Belirgin bir kapak düşüklüğü en belirgin göstergedir. Görsel açıdan kişileri mutsuz edecek bir görüntüye sebep olsa da kısa bir operasyonla bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Pitozis (Göz Kapağı Düşüklüğü Ameliyatı) Tedavisi Nasıl Yapılır?

İşlevini yitirmiş kasların göz çevresinde düşüklük yaratması pitozis ameliyatıyla çözümlenebilir. Bu kasların deri altından kısaltılarak tekrar işlevsel hale getirilmesi sorunun ortadan kaldırılmasını sağlar.

Estetik müdahalelerin içinde belirgin bir şekilde kendini gösteren bu ameliyat sonuçları bakımından yüz güldürücüdür.

Pitozis Ameliyatı Başarı Oranı Nasıldır?

Göz kapağı sorunlarını ortadan kaldıran ve kişinin sosyal hayatını olumlu yönde etkileyen bu ameliyatın yaklaşık 10 sene kadar etkisini korumasının yanında, başarı oranı da %80 lerde görülüyor. Bilinirliği her geçen gün artan bu operasyonların tecrübeli ellerde yapılması ise önemli bir detay.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Yaş almanın olumsuz sonuçları arasında kendini gösteren göz kapağı düşüklüğü şikayetleri çeşitli hastalıkların da habercisi olabilir. Sinir ve kas yıpranmasının etkisiyle oluşabilecek bu durum çeşitli tümör ve alerjik reaksiyonlar sonucu da meydana gelebilir.

Alınan darbe ya da yaralanmaların da etkisi yine göz kapağında hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Estetik cerrahinin son adımlarından pitozis göz çevresinde daha sağlıklı bir görünümü hedefliyor. Tedavi yöntemi bakımından cerrahi bir işlem gerektirmesi sebebiyle de uzman bir hekimin bu işlemi yapması gerekiyor. Hasarlı olan kasların muayenesi yapıldıktan sonra tedavi süreci belirleniyor ve hasta bilgilendiriliyor.


Blog Forum

4175 Blog Yazdı...

Yorumlar