Vidasız İmplant Nedir? İmplant Tedavi Süreci? implant Nedir Nasıl Yapılır?


Vidasız implant var mı vidasız implant nasıl yapılır implant yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Vidasız İmplant Nedir? İmplant Tedavi Süreci? implant Nedir Nasıl Yapılır?

Vidasız İmplant Nedir? Nasıl Uygulanır?

İmplant tedavilerinde vida kullanılarak tedavi gerçekleştirilmektedir. Ancak, vidasız implant tedavi yöntemleri de geliştirilmiştir. Vidasız implant tedavilerinde vidalama işlemi bulunmamaktadır. Vidasız implant tedavisi, eksik dişi olan kişilerde kullanılan bir yöntemdir. İmplant tedavisinde diş köklerine vida uygulanırken vidasız implant tedavisinde vida türü kökler kullanılır ancak, vida tercih edilmez.

Bu yöntemi daha çok vidalı implant tedavisine uygun olmayan kişiler için uygulamaktayız.

Vidasız İmplant Tedavi Süreci

Vidasız implant tedavilerinde öncelikle, mutlaka diş köklerinin tanısı için doktor kontrolü gerekmektedir. Öncelikle, diş kökü uygunluğu açısından testler gerçekleşir. Oldukça kolay bir tedavi yöntemi olan vidasız implant tedavisi yaklaşık 20 ila 40 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Lokal anestezi yolu ile uygulanan vidasız implant tedavisi sayesinde hiçbir şekilde acı hissedilmeden operasyon kısa sürede gerçekleşmektedir.

Aynı zamanda, vidasız implant tedavisinin implant tedavisinden tek farkı vidalanmayan titanyum malzemesi kullanılmasıdır. Vidasız implant tedavisi de eksik dişler için kullanılan oldukça yaygın bir yöntemdir.

Vidasız İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Vidasız implant tedavisi de vidalı implant tedavisinde olduğu gibi eksik ve zayıf diş kökleri için kullanılan bir yöntemdir. Vidasız implant tedavilerinde eksik dişlerin yerine yapay diş kökleri kullanılmaktadır. Bu sayede, eksik dişleri olan hastaların yaşam kalitesi yükseltilmiş olacaktır. Vidasız implant tedavisinin kişilere tanımış olduğu birçok avantaj bulunmaktadır.

Vidasız implant tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Vidalama Sürecinin Olmaması: Vidasız implant tedavisinin klasik vidalı implant tedavisinden en büyük farkı vida işleminin olmamasıdır. İmplant tedavilerinde en büyük zorluk, vidalama işleminin uzun sürmesidir. Yaklaşık 3-4 ay bekleme süresi isteyen bu süreci kolaylaştırmaktadır.

Vidaların Gevşemesi: Dışarıdan gelen müdahale veya deformasyona bağlı olarak, diş kökünde bulunan vidalar zamanla gevşeyebilir. Vidaların zamanla gevşemesi, kişilerin hayat kalitesini arttıracağı gibi yeniden implant işlemi yaptırmak zorunda kalabilir. Vidasız implant tedavisi sayesinde bu risk ortadan kalkar. Aynı şekilde, protezler de zamanla deforme olabilir. Vidasız implant tedavisinde böyle bir durum olmayacağı için kullanım ve uygulama kolaylığı vardır.

143 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma