İlginç İşlerden Para Kazananlar? İlginç İşlerle Zengin Olanlar?


İlginç yapılabilecek işler: balina kusmuğu satarak kazanç elde etme, intihar doktoru, pet rock, yo

.

İlginç İşlerden Para Kazananlar? İlginç İşlerle Zengin Olanlar?

İlginç İşlerden Para Kazananlar? İlginç İşlerle Zengin Olanlar? hakkında detaylı bilgiye mi sahip olmak istiyorsunuz. O zaman yok artık diyeceğiniz ve şaşkına döneceğiniz iş fikirlerini duymaya hazır mısınız? İşte karlı ve aynı zamanda ilginç olan iş fikirleri;

Balina Kusmuğu Satarak Kazanç Elde Etme

Balina kumsu satarak kazanç elde etmek sizin için biraz tuhaf gelebilir. Duyanlar böyle bir iş fikrinin olduğuna dahi inanmıyor fakat bu bir gerçek. Ken; sahilde yürüyüp yapmak için sabah saatlerinde sahile inmiştir. Burada ise deniz kusmuğu buldu. Deniz kusmuğunu daha sonra detaylı bir şekilde inceledi. Bunun ardından ise bu maddenin çok kıymetli olduğunu ortaya çıkardı. Bu maddenin rengi gri ve siyahtır. Aynı zamanda yanıcı özelliğe sahiptir. Pek balina kusmuğu nerelerde kullanılıyor? Genel olarak, parfümlerin ve kozmetik ürünlerin içerisine ekleniyor.

Eklenmesinin sebebi kokularının daha fazla kalıcı olmasıdır. Özellikle pahalı parfümlerin içerisinde bulunur. Çünkü bu maddede çok değerlidir. Ürünlerin içerisine konulduğunda ise kalıcı olmaktadır.

İntihar Doktoru

İlginç iş fikri mi arıyorsunuz şimdi şaşıracağınız bir diğer iş fikride intihar doktorluğudur. İlk duyduğunuzda tedirgin olup korkabilirsiniz. Fakat aslında korkulacak ve endişe edilecek bir iş değildir. Yaşamak istemeyen bireyler kliniklere geliyorlar ve daha sonra ölüm iğnesi adı altında iğne vurdurarak hayatlarına veda ediyorlar. Jack kevorkian bir Amerikan patoloji uzmanıdır. Bu kişi ölmenin suç sayılmadığı düşüncesindedir. Bu sebeple de birçok yere intihar klinikleri açtı. Daha sonra bu klinikler birçok kişi tarafından ilgi görmeyi başardı.

Patates Satarak Ayda 10,000 Dolar Kazanç Elde Etmek

Patates satışı yaparak ayda 10.000 dolar kazanıldığını daha öne duydunuz mu? Buna inanmıyor olabilirsiniz ancak bu doğrudur. Alex craig bir girişimcidir. Kız arkadaşı ile bir gün otururken bulmuş olduğu yeni iş fikrini kız arkadaşına anlaşmıştır. Patateslerin üzerine not yazarak, insanlara patates gönderip kazanç elde etme düşüncesindedir.

 Kız arkadaşı ise ona patates satamayacağını ve bu işin para kazandırmayacağını söylemiştir. Fakat craig aklında bulunan iş fikrinden asla vazgeçmeyerek bu işi devam ettirmiştir. Şu anda ise isimli patates satışını yaparak ciddi miktarlarda kazanç elde etmektedir.

Pet Rock

Bu anlatacaklarımız şimdi sizlere mantıksız olarak gözükebilir. Ancak ilgi çekici ve aynı zamanda karlı iş olarak bilinmektedir. Gary dahi isimli bir girişimci; arkadaşı ile buluştuğu esnada hayvanlar hakkında ve hayvanları yetiştirmenin zorlukları hakkında sohbete başlamışlardır. Bunu ardından girişimci olan garry; hayvanlara sahip olmak yerine bir taşa sahip olmanın mantıklı olduğunu anlatmıştır. Bunun ardından bütün arkadaşları bu fikrin ne kadar aptalca olduğunu söyleyerek garryi dalgaya alıp sürekli olarak dalga geçmişler. Garry bunun ardından eve giderek konu hakkında araştırma yapmış ve fikir yürütmüştür.

Daha sonra aklına olan bu fikri yapmaya başlamıştır. Kutunun içerisine taşları koyup daha sonra kullanma kılavuzu çıkarmıştır. Bu iş fikri birçok kişi tarafından dikkat çekmiştir. Garry o günden sonra inanılmaz yüksek oranlarda kazanç elde etmeye başlamıştır.

Yo

Yo bir uygulamadır ve çok fazla kişi tarafından ilgi çekmiştir. Bu uygulama ilginç iş fikirleri arasında yerini alır. Peki, bu uygulama ile neler yapılabilmektedir? Bu uygulamayı indirdikten ve üye olduktan sonra tanıdıklarınızın cihazlarına istediğiniz zaman bildirim gönderebiliyorsunuz. Fakat mesaj yazabilme özelliği yoktur bildirim göndermek istediğiniz de sadece yo! Diye mesaj gitmez. Çok saçma gibi gözükebilir ancak uygulama ortaya çıktığı zamandan bu yana 3 milyon kişi tarafından indirilmiştir. Yo ekibi ilginç olan bu iş fikri kapsamında ciddi miktarlarda kazanç elde etmiştir.

100 Görüntüler

Yorumlar