Çinde Olup Türkiye'de Olmayan Ürünler? Yurt Dışındaki Ünlüler?


Çin de olup Türkiye de olmayan ürünler: poşet kapatıcısı, mürekkepli dövme cihazı, kulak temizleme aleti, stres küpü

.

Çinde Olup Türkiye'de Olmayan Ürünler? Yurt Dışındaki Ünlüler? 

Çin de olup Türkiye’de olmayan ürünler nelerdir? Bu konu hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. o zaman yazımızın devamını okuyup, konuya hakim olabilirsiniz.

Teknoloji hızlı bir şekilde ilerliyor ve buna bağlı olarak da birçok ürün çıkıyor. Çin de olduğu halde Türkiye de bulunmayan birçok ürün mevcuttur. Bu ürünler aşağıdaki gibidir.

Poşet Kapatıcısı

Bir gıdanın ağzını açtıktan sonra kapatılmaz ise hava alır ve bu gıda bozulur. Poşet kapatıcısı sayesinde poşetlerin ağzı ilk gün ki gibi kapanabilir. Bu şuan için ülkemizde mevcut değildir ve Çin de bulunmaktadır.

Mürekkepli Dövme Cihazı

Günümüzde özellikle gençler dövmeye çok düşkündür.  Çin de mürekkepli dövme cihazı icat edildi.  İçerisine mürekkep koyularak dövme yapılmaktadır. İstediğiniz tasarımı yapabilme kapasitesi bulunur.

Kulak Temizleme Aleti

Kulak içerisinde bulunan kirler için icat edilmiş olan kulak temizleme earscope, kısa zamanda kulakların temizlenmesini sağlar. Kulağın tam iç kısmına girebilir ve kirleri temizleyebilir.

Stres Küpü Figret

Çin de üretimi yapılan stres küpü, kişide bulunan stresi yok ederek kişin rahatlamasını sağlar. Genel olarak kâğıt parçalamaktan hoşlanan kişilerin en fazla tercih ettiği bir alettir. Bir diğer imside stres topudur.  Yumuşak bir yapısı mevcuttur.

Depresyona giren ve stres yapan kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Mutag Elektronik Etiket

Bu alet ufak bir yapıya sahip olan bir cihazdır. Eşyalarınızda bulunan etiketin kaybolmasını istemiyorsanız bu cihazı kullanabilirsiniz.  Bu eşyalar; dosya, doküman, çanta, anahtarlık, bavul olabilir.  Eğer bu eşyalarınız kaybolur ise bu cihaz sayesinde eşyanızın bulunduğu konumu kısa süre içerisinde bulabilirsiniz. Bu cihaz Çin de mevcuttur.

Hırsızlığa Dayanıklı Sırt Çantası Loctoe

Loctoe görünüşte normal bir çanta gibidir. Fakat çelik kasa işle aynı özelliklere sahiptir.  Herhangi bir şekilde yakılmaz, yırtılmaz, ıslanmaz ve kesilemez.  Bunun yanı sıra kilidi mevcuttur ve sadece anahtar yardımı ile açılır.  Özellikle değerli eşyası olan ve yanından ayırmamak isteyen kişiler tarafından tercih edilir.

Ülkemizde yoktur fakat çin de kolaylıkla bulunabilmektedir.

Fooxmet Leke Tutmayan Giysi

Çin de bulunan fooxmet; bir gömlektir. Hiçbir şekilde leke tutmuyor ve aynı zamanda sıvıyı içine çekmiyor. Kırışmaz özelliğe sahiptir. Yağmurlu bir zamanda giyildiğinde hiçbir şekilde ıslanmıyor.

SmartParka Akıllı Mont

Çin de bulunan bu akıllı mont bir çok kişi tarafından tercih ediliyor ve beğeniliyor. Şapka, atkı ve eldiveni olan bu mont tamamen bir bütündür.  Bu montun coğrafi etiketleme özelliği mevcuttur. Eğer montunuz kaybolur ise kısa zaman içerisinde montunuzu bulabilirsiniz: kış aylarında kumaşın özelliği sayesinde çok sıcak tutuyor.

Carloudy Araç Camı Göstergesi

Ülkemizde aracın arkasını gösteren bir cihaz mevcuttur. Fakat ön camını gösteren bir cihaz şuan için yoktur. Çin de üretilen bu ürün bir çok kişinin ilgisini çekiyor. Aracın önünü gösteriyor ve park etme gibi bir durumda herhangi bir sorun olmadan araç kolaylıkla park edilebiliyor.

Diş Fırçası Amabrush

Bu diş fırçası çin de bulunmaktadır. Diğer diş fırçalarına göre çok farklıdır. Kısa bir süre içerisinde dişi temizleyebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz ağza doğru bir şekilde yerleştiriliyor ve 10 saniye kadar ağız içerisinde tutuluyor bu süre içerisinde ise tüm dişler temizlenmiş oluyor.

Vue Akıllı Gözlük

Böyle bir gözlüğü daha önce görmemiş ve duymamış olabilirsiniz. Çin de bulunan bu gözlük;  navigasyon olarak kullanılabiliyor, müzik çalıyor, arama yapıyor. Bu tür özelliklerini kullanabilmek için şarj edilmesi gerekiyor.

 

 

Yorumlar