Kıyafetten Çimen Lekesi Nasıl Çıkar? Elbiseden Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?Kıyafetten Çimen Lekesi Nasıl Çıkar. Belirli bir süre bu şekilde bekletmeniz tavsiye edilir. Daha sonra ise kıyafetinizi yıkayabilirsiniz. 


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Kıyafetten Çimen Lekesi Nasıl Çıkar? Elbiseden Çimen Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle çocuklar doğada vakit geçirirken kıyafetlerinde çim lekesi görebilmeniz mümkündür. Peki kıyafetten çimen lekesi nasıl çıkar? Zorlu lekelerin başında çimen lekesi yer almaktadır. Pamuklu yapıya sahip olan kumaşlarda çimen lekesi oluştuğu zaman kolay kolay çıkmaz. Çimen lekesinin ilk oluştuğu zaman bazı yöntemler uygulandığında çimen lekesi kumaştan çıkabilir. Fakat çimen lekesi kumaşın üzerinde uzun bir süre beklerse ve aynı zamanda kurursa bu lekeyi çıkarmak uzun bir zaman alır.

Kıyafete bulaşan çimen lekesini çıkarmanın yöntemleri şu şekildedir;

Bulaşık Deterjanı

Henüz yeni oluşmuş ve aynı zamanda kurumamış çimen lekesi için bulaşık deterjanını kullanabilirsiniz. Bulaşık deterjanı çimen lekesinin olduğu bölgeye dökülür ve aynı zamanda belirli bir süre bekletilir. Daha sonra ise 30 derecede yıkanır. Yeni oluşmuş çimen lekesi bu sayede kısa süre içerisinde kıyafetten çıkar. Bazı bulaşık deterjanlarının içerisinde ağartıcı ve aynı zamanda çamaşır suyu gibi maddeler yer almaktadır. Kıyafete döktüğünüz bulaşık deterjanının içerisinde bu maddelerin bulunmadığından emin  olmalısınız. 

Kabartma Tozu

Giysilerinizde bulunan çimen lekesini yok etmek için hidrojen peroksit ve aynı zamanda kabartma tozunu karıştırarak lekelerin bulunduğu yere dökebilirsiniz. Lekelerin bulunduğu yere döktükten sonra kabarcıklar görürsünüz. Belirli bir süre bu şekilde bekletmeniz tavsiye edilir. Daha sonra ise kıyafetinizi yıkayabilirsiniz. 

Sirke

Çimen lekesi olmuş kıyafetlerinizin üzerine sıcak su ve sirke karışımını dökebilirsiniz. Belirli bir süre beklettikten sonra kıyafetlerinizi yıkamanız tavsiye edilir. 

Alkol 

Kıyafete bulaşan çimen lekesini çıkarmak için en etkili yöntemlerden bir tanesi de alkoldür. Çimen lekesi bulunan yere alkol püskürtüp 1-2 saat kadar bekletmeli ve daha sonra ise yıkamalısınız. Eğer kıyafetten  çimen lekesi tam olarak çıkmadı ise ikinci kez tekrarlayabilirsiniz.


Blog Forum

5191 Blog Yazdı...

Yorumlar