Sevgilime Güvenmiyorum Ama Seviyorum?Sevgilinize güvenemiyorsanız, sizi yazımıza alalım.


Sevgilime Güvenmiyorum Ama Seviyorum?

Sevgiliye güvenmek, ilişkiyi geleceğe taşımak için önemlidir. Günümüzde evliliğe adım atmak olarak sayılan sevgililikte güven de olmazsa olmazlardandır. Sevgiliye güvenmek, güven duymak, her çiftin istediği bir durumdur. Çünkü güvenmediğiniz bir insanla aynı yastığa baş koymak oldukça zordur. Peki, sevgilinize nasıl güvenebilirsiniz? Bu yazımızda sevgilinize nasıl güvenebileceğinizi ve daha fazlasını sizler için derledik. Sizde bu yazımızı okuyarak sevgilinize güvenebilir ve eğer varsa aranızdaki güven problemini sonsuza kadar yok edebilirsiniz. İşte detaylar…

Sevgiliye Neden Güvenilmez?

Sevgiliye güvenmemenizin birçok nedeni bulunabilir. İhanet, yalan söylemek, bir şeyleri partnerinden gizlemek sevgilinize güvenmemenize neden olmuş olabilir. Yalan söylemek veya bir şeyleri saklayan sevgilinizle, bu durumu konuştuğunuzda güvensizliği aşabilirsiniz.

Sevgilinize güvenmemenizin nedeni ihanetse, bu durumda sevgilinize güvenemeyebilirsiniz. Bir ihanet durumunda kimse size sevgilinize tekrar kesin olarak güvenebileceğinizi söyleyemez. Çünkü ihanet güveni yıkan ve ilişkiyi derinden sarsan bir durumdur. Ancak sevgilinizin verdiği emekler sayesinde bu durum belki düzelebilir. Unutmamalısınız ki, bir kez ihanet eden sevgili bunun devamını da getirir.

Sevgilime Güvenmiyorum. Ayrılmalı Mıyım?

Sevgilinize güvenmiyorsanız, ayrılmayı da düşünebilirsiniz. Fakat öncelik olarak sevgilinizle bu durumu konuşmalısınız. Ona artık güvenemediğinizi ve bu durumun ilişkinizi sarstığını anlatabilirsiniz. Eğer sevgiliniz sizi gerçekten seviyorsa ve kaybetmek istemiyorsa, bu durumu düzeltmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bu durumda sevgilinizle daha fazla vakit geçirmeyi deneyebilir ve hatta bir ilişki terapistine gidebilirsiniz.

Sevgilinize güvenmek için bütün yolları denediyseniz ve yine de güvenemiyorsanız, bu durumda ayrılmak size mantıklı gibi gelebilir. Ama ayrılma kararını vermeden önce en ince ayrıntısına kadar düşünmelisiniz. Çünkü ayrıldığınızda, pişman olabilir ve güvensizliğiniz için yeterince çaba sarf etmediğinizi düşünebilirsiniz. Yine de düşündüyseniz ve ayrılmak istiyorsanız, bu durumda bize çok fazla bir şey demek düşmez.