Sevgilime Güvenmiyorum Psikoloji? Sevgilimin Güven Problemi Var?Sevgilinize güvenmiyorsanız, sizi yazımıza alalım. İşte detaylar...


Sevgilime Güvenmiyorum Psikoloji? Sevgilimin Güven Problemi Var?

Güven problemi, çiftler için ara bozan kötü durumlardan bir tanesidir. Bu nedenle hayatınızı geçirmek isteyeceğiniz partnerinize güvenmek istersiniz. Güven probleminin psikolojide nasıl değerlendirildiğini merak edenler, bu konuyu sıklıkla araştırıyor. Peki, sevgiliye güven konusunu psikoloji nasıl değerlendiriyor? Bu yazımızda sizler için sevgiliye güven konusunun psikolojideki yerini değerlendirdik. İşte sevgilinize neden güvenemeyeceğinizin psikolojideki yeri…

Sevgilime Neden Güvenemiyorum?

Sevgilinize birçok nedenden kaynaklı olarak güvenmiyor olabilirsiniz. Sevgilinizin kaçamak tavırları, sizden bir şeyler saklaması, sorunlarını sizinle paylaşmaması, telefonuna gelen bir mesaj, şüpheci tavırları ve daha fazlasından kaynaklı olarak sevgilinize güvenmiyor olabilirsiniz.

Ancak sevgilinize güvenmemenin psikolojide farklı bir yeri de bulunur. Psikolojide güven probleminin nedeni ise sizin geçmişte güvendiğiniz kişilerin, güveninizi kırmış olmasıdır. Bu nedenle de sevgiliniz dahil olmak üzere birçok kişiye güvenmek istemezsiniz. Devamlı olarak hayatınızda olan kişilerin size yalan söylediğini düşünerek, açığını araştırırsınız.

Sevgilinize güvensizliğiniz yukarıda bahsettiğimiz iki nedenden kaynaklı olabilir. Bu durumda kendinize sormanız gereken bir soru vardır: “Sevgilime hangi nedenden dolayı güvenmiyorum?” Eğer sevgilinizin şüpheci davranışları yüzünden sevgilinize güvenmiyorsanız, bu sevgilinizle ilgili bir durumdur. Ancak bu durum sizin geçmişte yaşadığınız olaylardan kaynaklıysa, bu sizinle ilgili bir durumdur.

Sevgilime Güvenemiyorum Ne Yapmalıyım?

Sevgilinize neden güvenemediğinizi saptamanız gerekir. Eğer sevgilinize, sevgilinizin yaptığı hatalardan dolayı güvenmiyorsanız, bir ilişki terapistine gidebilir ve sevgilinizle aranızı düzeltebilirsiniz. Güven problemini hala düzeltemiyorsanız, bu durumda ayrılmak kendiniz için yapabileceğiniz en iyi yöntemdir.

Sevgilinize geçmişte yaşadığınız bir durumdan dolayı güvenemiyorsanız, bu durumda kendiniz terapi alabilirsiniz. Bu da sizin geçmiş yaşantılarınızı ortaya çıkaracaktır. Terapi sayesinde kendi durumunuzu aşabilecek ve sevgilinize daha çok güvenebileceksiniz. Bu sayede de ilişkinizde güven problemi kalmayacak.