Asansörsüz Evde Oturmak? Asansörsüz Evlere Çözüm Var MI?Asansörsüz evde oturmanın nasıl olduğunu sizler için derledik. İşte detaylar...


Asansörsüz Evde Oturmak? Asansörsüz Evlere Çözüm Var MI?

Asansörlü evler son zamanlarda oldukça sık tercih edilen, evlerden bir tanesidir. Günümüzde hemen hemen birçok apartman ve binalarda, asansör tercih edilmektedir. Ancak asansörsüz evlerde bulunmaktadır. Bu evler oldukça sorunlu ve problemli olabilir. Hele ki üst katlarda oturuyorsanız, oldukça büyük bir sorun haline gelebilir. Evinize marketten bir şeyler aldıktan sonra eve çıkarmak, oldukça kötü bir duruma sokmaktadır. Özelliklede KOAH gibi çeşitli hastalıklarınız var ise, asansörsüz evler oldukça büyük bir sorun teşkil etmektedir. Ev seçimi yaparken herhangi bir rahatsızlığınız var ise, asansörlü evleri tercih etmeniz iyi bir fikir olabilir.

Oldukça Yorucu Olabilir!

Asansörsüz evde oturmak, oldukça yorucu bir şekil alabilir. Çünkü iş çıkışı evinize geldiğinizde, hele ki en üst katlarda oturuyor iseniz merdiven çıkmak, işkence haline gelebilir.

Özellikle de küçük çocuğunuz var ise, merdivenleri çıkmak hem sizin hem de çocuğunuz için oldukça zor ve çekilmez bir hal alabilir. Evinize bir misafir geldiğinde, özellikle de bu misafirin herhangi bir sağlık sorunu var ise, en üst katlara çıkmak oldukça büyük sıkıntılar yaratabilir. Ayrıca engelli bir yakınınız var ise, asansör olmadığından kaynaklı evinize ulaşmakta oldukça büyük bir sorun yaşayabilir. Dolayısıyla bu durumlardan ötürü, asansörlü bir ev tercih etmeniz sizin için daha iyi olabilir. Ancak giriş katlarda oturuyor iseniz, asansör ihtiyacınız olmayabilir.

Hareket Etmenizi Sağlar

Asansörsüz evler, hareketsiz bir yaşamınız var ise oldukça faydalı olabilir. Özellikle de üst katlarda oturuyor iseniz, hareket etmenize yardımcı olabilir. Böylelikle sağlığınıza da ufak bir katkısı bulunmuş olur. Bazı insanlar ise apartmanlarında asansör olmasına rağmen, kullanmayı tercih etmezler. Çünkü hareket etmek oldukça sağlıklı bir faaliyettir. Ancak tabii ki her şeyin fazlasının zarar olduğunu bilmelisiniz.