İmplant Markaları? Hangi Marka İmplant Daha İyi? Yerli İmplant Yorumları?


İmplant Markaları markaları hakkında bilği. Hangi implant markalarını tercih etmeliyim

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?
  • Sitemize Destek Vermek İçin Lütfen Sosyal Ag da Paylaşın:

İmplant Markaları? Hangi Marka İmplant Daha İyi? Yerli İmplant Yorumları?

En İyi İmplant Markası Nedir?

Diş implantı, diş köklerini vida ile değiştirerek yapay diş yerleştirilmesi ile gerçekleşen bir işlemdir. Kırık dişlerin daha estetik görünümü için de uygulanabilirken genel de eksik dişlerin yerine uygulanan bir yöntemdir. Hem estetik kaygı hem de kişilerin beslenme sürecini daha kaliteli bir hale getirerek yaşam standartlarını arttırmak açısından uygulanmaktadır.

Günümüzde yaygın olunan bir yöntem olan implant tedavisi, genel olarak titanyumdan elde edilse de farklı malzemelerden elde edilen implantlar da bulunmaktadır. Yaygın bir şekilde kullanılan bu tedavide farklı implant maddeleri ve markaları bulunmaktadır. En iyi implant markalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Megagen ANYRİDGE İmplant: Oldukça kaliteli bir implant markası olmakla birlikte üretim ülkesi ise Güney Kore’dir.
  2. Megagen OCTA İmplant: Güney Kore’nin implant markalarından bir tanesidir. Hem ülkemizde hem de birçok Avrupa ülkelerinde kullanılan malzemelerdendir.
  3. Dentsply ASTRA İmplant: İsviçre implant markalarından bir tanesidir. İmplant tedavilerinde sıkça kullanılan bir implant markasıdır. Ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
  4. Dentsply ANKYLOS İmplant: Almanya üretim markalarından biridir. Ülkemizde ve birçok Avrupa ülkesinde implant tedavilerinde kullanılmaktadır.
  5. Dentsply XİVE İmplant: Almanya implant markalarından biri olan bu marka oldukça memnun kalınan malzemeler arasındadır.

İmplant Uygulama Şekilleri Nelerdir?

Günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilen implant tedavilerinde farklı marka implant malzemesi kullanılmaktadır. Farklı ülkelerin üretmiş olduğu pek çok farklı implant markası bulunmaktadır.

Aynı zamanda, farklı uygulama şekilleri de vardır. İmplant uygulama şekillerini sıraladık:

  • İmplant üstü sabit protezler: Bu protez uygulama şekli genel olarak, ön ve azı dişleri için kullanılmaktadır. Aynı zamanda, bütün dişleri olmayan veya dökülmüş olan kişilerde de komple protez imkanı vardır. Kısmi diş eksikliğinde de kullanılan bir uygulama şeklidir. İmplant uygulama şekillerinde en çok tercih edilen ve memnun kalınan şekillerdir.

İmplant üstü hareketli protezler: İmplant üstü hareketli protezler, diş kemiği ve çene yapısına göre kullanılmaktadır. İmplant üstü brlı protez ve implant üstü locator protez seçenekleri vardır.

239 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat