İlkokul Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?


İlkokul Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir? nasıl ilk okul öğretmeni olurum ilk oluk öğretmeni olmak için şartlar nelerdir

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

İlkokul Öğretmeni Olmak İçin Hangi Derslerin İyi Olması Gerekir?

İlkokullarda, Sınıf Öğretmeni olmak için liselerin Eşit Ağırlık bölümünün seçilmesi gerekiyor. Çünkü üniversitede Sınıf Öğretmenliği bölümünü kazanmak için hem Türkçe hem Matematik konularında eşit derecede net çıkarılması bekleniyor. Bu yüzden Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya, Fizik ve Kimya gibi derslerde başarılı olan öğrenciler Eşit Ağırlık bölümünü seçebilir.

İlkokul Öğretmeni Maaşı

İlkokullarda görev yapan Sınıf Öğretmeni maaşı, eğer devlet okullarında çalışılıyorsa, ortalama olarak, içinde bulunulan yılın asgari ücretinin yaklaşık 1.500-2.000 TL daha üstündedir. Tabi bu ortalama işe yeni başlayan Sınıf Öğretmenleri için geçerlidir. Özel okullarda görev yapılacaksa, maaş yapılan sözleşmelere göre belirlenir.

İlkokul Öğretmeni

İlkokullarda, Sınıf Öğretmeni Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Resim ve Sosyal Bilgiler gibi derslere girer. Üniversitede pedagojik eğitim aldıkları için branş öğretmenlerinden farklı olarak öğrencilerle doğru şekilde iletişim kurma ve yaş gruplarına uygun şekilde ders verme konusunda uzmandırlar.

İlkokullarda İngilizce, Görsel Sanatlar, Müzik gibi dersleri branş öğretmenleri verir.

İlkokul Öğretmeni Nasıl Olunur

İlkokullarda, Sınıf Öğretmeni olmak için üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Eğer devlet okullarında görev yapacaksanız KPSS sınavından yeterli puan almanız ve atanmanız gerekiyor. Özel okullarda çalışacaksanız KPSS’ ye girme şartı aranmıyor.

İlkokul Öğretmeni Maaşı 2022

2022 yılında devlet ilkokullarında göreve başlayan bekar ve çocuksuz bir Sınıf Öğretmeni başlangıç maaşı olarak 6.350 TL alır.

Özel okullarda alınacak maaşlar yapılan sözleşmelerle belirlenir.

İlkokul Öğretmeni Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir

İlkokullarda, Sınıf Öğretmenliği yapmak için üniversitede Sınıf Öğretmenliği bölümü okumak gerekiyor. Bu bölüm için de Üniversite sınavında Türkçe ve Matematik alanı sorularından yüksek net çıkarılması gerekiyor.

Dolayısıyla bu dersleri ağırlıklı olarak veren Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Anadolu Öğretmen Liseleri gibi liselerin Eşit Ağırlık bölümlerinin seçilmesi uygun olacaktır.

İlkokul Öğretmeni Taban Puanları

İlkokullarda, Sınıf Öğretmenliği yapmak için 4 yıllık lisans eğitimi alınması gerekiyor. Türkiye’nin öne gelen üniversitelerinin Sınıf Öğretmenliği belirledikleri taban puanlara aşağıda göz atabilirsiniz.

  1. Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 2022 taban puanı 382,74.
  2. Ege Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 2022 taban puanı 382,69.
  3. Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği taban puanı 382,01.
  4. Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği taban puanı 379,64.

İlkokul Öğretmeni Nasıl Olmalı

Her şeyden önce destekleyici ve yüreklendirici olmalıdır İlkokullarda görev yapan Sınıf Öğretmenleri. Çünkü, öğrenciler eğitimin daha ilk basamağında ilerisi için gereken azim ve ilhamın çoğunu Sınıf Öğretmenlerinden alırlar.

Sınıf Öğretmenlerinin kendilerini güncellemeleri, yeni eğitim yaklaşımlarını, metotlarını takip etmeleri, öğrencilerine hangisinin en uygun olduğuna karar vermeleri ve tatbik edebilmeleri gerekir. İlkokul çocuklarını eğitmek yanında, Sınıf Öğretmeni onların anne ve babalarıyla da iletişim halinde olmalıdır. Fiziksel ve ruhsal olarak çocukların sorunlarını gözlemlemeli, anne-babalarla birlikte bu sorunların üstesinden gelinmesi sürecine katkıda bulunmalıdır.

İlkokul Öğretmeni Olmak için Lisede Hangi Bölüm Okunmalı

Üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra, İlkokullarda göreve başlanabilir. 4 yıllık lisans eğitimi veren Sınıf Öğretmenliği okuyabilmek için de liselerin Eşit Ağırlık bölümünün seçilmesi gerekiyor.

İlkokul Öğretmeni İngilizce

İlkokulda, Sınıf Öğretmenleri İngilizce derslerine girmiyorlar. Bu derse branş öğretmenleri giriyor.

157 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma