Şeffaf Plak Tedavisi Yaptıranlar? Şeffaf Plak Kullananlar Yorumları?


Şeffaf plak nedir kimlere uygulanır şeffaf plağın amacı nedir hangi durumlarda şeffaf plan uygulanır?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Şeffaf Plak Tedavisi Yaptıranlar? Şeffaf Plak Kullananlar Yorumları?

Şeffaf Plak Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şeffaf plak tedavisi, ortodonti tedavilerinde kullanılan bir tedavi yöntemidir. Şeffaf plak tedavisinin asıl amacı, çapraşık dişlerin düzeltilmesi veya çapraşık dişlerin çıkmasını engellemesidir. Günümüzde artan teknoloji sayesinde sıklıkla tercih edilen bir tedavi biçimi olmuştur.

Metal diş telinin estetik görünümü sebebi ile geliştirilmiş olan şeffaf plaklar, kullanımı rahat alternatif yöntemler arasında gelmektedir. Şeffaf plak tedavisinin uygulanabileceği rahatsızlıkları şu şekilde sıraladık:

  1. Çapraşık dişlerin düzeltilmesi veya önlenmesi
  2. Aralıklı dişlerin tedavisi
  3. Çene bozukluklarının tedavisi veya çene genişletilmesi

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Şeffaf plak tedavisi, ortodontik tedavilerinde sıklıkla kullanılan ve verim alınan tedavi yöntemlerinden biridir. Şeffaf plak tedavisinin birçok avantajı bulunmaktadır.

Şeffaf plak tedavisinin avantajlarını sıralayabiliriz;

  • Estetik kaygıyı ortadan kaldırır. Metal diş teli görünümü, kişileri rahatsız edebilmektedir. Bu sebeple, sürekli olarak ortodonti tedavisini erteleyebilir. Şeffaf plak tedavisi ile birlikte bu sorun ortadan kalkar.
  • Şeffaf plak tedavisinde kullanılan plaklar çıkartılabilir olması sebebi ile rahatlık sorunu yaşamazsınız.
  • Şeffaf plak tedavisi çok daha kısa sürede sağlanır.
  • Şeffaf plak tedavisinde hiçbir şekilde ağrı veya sızı yaşanmaz.
  • Şeffaf plak tedavisinde ağız bakımı daha kolay sağlanır.
  • Şeffaf plak tedavisinde yeme içme problemi ile karşılaşmazsınız.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Şeffaf plak tedavisinde öncelikle ilk aşama hastaların ağız ve diş ölçüsünün alınmasıdır. Kişiye özel olarak şeffaf plaklar hazırlanmaktadır. Aynı zamanda, şeffaf plaklarda 3D yöntemi kullanılarak ölçü alınmaktadır.

Daha sonrasında ise dijital yöntem ile tasarlanmış olan 3D şeffaf plak tasarımı hastalara gösterilmektedir. Hastaların memnuniyet durumuna bağlı olarak plak hazırlanmaktadır. Ek olarak, şeffaf plaklarda ilk olarak tasarlanmış olan şeffaf plak devamlı kullanılmaz. Ortodontist hekiminize danışarak düzenli bir şekilde şeffaf plak kullanılmalıdır. Aynı zamanda, bu süreçlerde de şeffaf plak değişimlerini de gerçekleştirilmelidir. Ek olarak, En sık sorulan sorulardan birisi de şeffaf plak tedavi sürecidir. Ancak, net bir tarih vermek yanlış olacaktır. Hastanın durumuna ve yaşına bağlı olarak süre değişecektir.

166 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma