Whatsapp Meta Nedir? Meta Ne Demek Facebook? Meta Nedir İnstagram?


Son zamanlarda instagram, watsapp gibi uygulamalarda çıkan metanın ne anlam taşıdığı hakkında bilgi

.

Whatsapp Meta Nedir? Meta Ne Demek Facebook? Meta Nedir İnstagram?

Meta Nedir Meta Ne Demek

İnstagram ve whatsapp günümüzde çok sık kullanılan sosyal medya uygulamalarıdır. Geçtiğimiz günlerde şirketin adı değiştir ve bu uygulamalar güncelleme getirdi. Peki, güncellemeden sonra meta nedir meta ne demek? İşte herksin merakla beklediği bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Meta Nedir?

Meta kelimesinin anlamı; üretiminin satılmak amacı ile yağtığıdır. Son zamanlarda instagram ve whatsapp a güncelleme geldikten sonra köşede meta yazısı ilgi çekmiştir. Yeni instagram ve whatsapp ın anlaştığı şirketin adı meta olduğu için bu uygulamalarda da da bu isim karşımıza çıkaktadır.  Güncelleme yapan kişiler bu yazı ile karşılaşır.

Fakat güncelleme yapılmadığı taktirde meta yazısını görebilmeniz mümkün değildir.

İnstagram From Meta Ne Demek

İnstagram from meta ne demek? Bu konuya dair kesin bilgi arıyorsanız o zaman doğru sayfa da olduğunuzu belirtmek isteriz.  İnstagram uygulamasın da yazan meta kelimesinin anlamı; metadan instagrama anlamını taşımaktadır. 

Biliyorsunuz ki facebook uygulamasından simgeler yardımı ile instagrama kolay bir şekilde giriş yapılabiliyor. Şuan ise burada bulunan simgeler ile meta değiştirilmiştir. Bu uygulama güncellendiği takdirde bu işaret ortaya çıkacaktır.

Meta TDK Sözcük Anlamı Nedir?

Birçok kişi meta TDK sözcük anlamı nedir konusu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyor. Sizde bu kişiler arasındaysanız o zaman hemen açıklayalım ve sizi daha fazla bekletmeyelim.

Meta özellikle son zamanlarda sıklıkla sorulan ve merak edilen bir sözcüktür. TDK göre anlamı ise ticaret ve maldır. İntagram ve whatsapp güncellemelerinden sonra uygulamanın üst kısmında meta sözcüğü çok sık görülmektedir.

Facebook İsmi Neden Meta Oldu?

Uzun senelerdir bu uygulamanın ismi facebook tu. Fakat son güncellenemeden sonra bu uygulamanın imside meta oldu. Bunu gören kullanıcılar neden böyle olduğunu merak etmeye ve hemen ardından araştırmaya başladı. 

Mark zuckerberg biliyorsunuz ki facebookun kurucusudur. Teknolojiye kapsamlı çalışmalar yaparak facebook’un ismini de meta yapmaya karar verdi.  Mark; bu ismin hem dikkat çekici hem de teknolojik olduğunu düşünüyor. Bu sebeple de güncellemeden sonra bu uygulamanın ismi meta olmuştur.

685 Görüntüler

Yorumlar