En Çok Para Kazandıran Bitkiler? Kilosu EN Pahalı Bitkiler?


En çok para kazandıran meyve ve sebzeler: guava meyvesi, altın çilek, kızılcık, nane, sarımsak, kiona

.

En Çok Para Kazandıran Bitkiler? Kilosu EN Pahalı Bitkiler?

En çok para kazandıran meyve ve sebzeler nelerdir? Tarlaya hangi ürünler ekilmeli? Hangi ürünler kısa zamanda yetişir ve para kazandırır?

Kısa zamanda yetişen, çok fazla sulama gerektirmeyen, kilosu maksimum düzeyde olan sebze meyveler nelerdir. Bu konulara dair detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Guava Meyvesi

Guava meyvesini ülkemizde çok duyan yoktur. Son zamanlarda ortaya çıkmıştır ve gündeme gelmeye başlamıştır. Tropikal bir meyvedir. Peki, Türkiye de yetişir mi? Türkiye de yetişebilen bir meyvedir. Genel de mersinde yetişir. Yeni dikilecek ise en faza 3 sene sonra verim vermeye başlar. Günümüzde kilosu 7 tl den satışa sunulmaktadır.  Aynı zamanda guava meyvesinin ağaçları; ilaç diken veya budama gibi masrafları ortaya çıkarmaz. Düzenli bir şeklide az miktarda sulandığında yetişir.

Tarlanız bulunuyorsa ve ne ekeceğinizi düşünüyorsanız guava meyvesini ekebilirsiniz. Tropikal meyve olduğu için birçok kişi tarafından beğenilir. Kısa zamanda verimini sağlamaktadır

Altın Çilek

Çileği sevmeyen tek bir insan olduğunu düşünmüyoruz. Lezzetli bir meyve olduğu için birçok kişi tarafından beğenilir ve tercih edilir. Ekildiğinde kazancı yüksek olan bir meyve sebze arıyorsanız altın çilek tam size göre. Altın çilek; her türlü iklim şartlarında yetişir. Bu nedenle de yetiştirilmesi kolaydır ve iyi kazanç elde edilmesine sebep olur. Yetiştirilirken mutlaka organik gübre tercih edilmelidir eğer organik gübre tercih edilmez ise verimli olmaz ve yetişmez.

Kızılcık

Kızılcık ekşimsi yapısı bulunan bir meyvedir. İnanılmaz lezzetli bir aroması vardır. İçerisinde bol miktarda c vitamini vardır. Kazanç sağlayan bir meyvedir. Ufak arazilerde de yetiştirilmektedir. Yetiştirilmesi kolaydır ve çok fazla su ihtiyacı yoktur. Sizde yüksek miktarda kazanç bırakacak bir meyve arıyorsanız kızılcık yetiştirebilirsiniz.

Nane

Nane ülkemizde çok tüketilen bir bitkidir. Genellikle kurutulur ve yemeklerin içerisine eklenir. Kar elde etmek için bitki yetiştirmek isteyen kişiler naneyi tercih edebilir. Çok fazla kullanıldığı için talepte fazla olur. Aynı zamanda kolay bir şekilde yetişir ve fazla sulamaya ihtiyaç yoktur.

Sarımsak

Sarımsak hayatımızda olmazsa olmazdır diyebiliriz. Çünkü içerisinde bulunan maddeler sebebi ile bilimsel olarak doğal antibiyotik olarak bilinmektedir. Sarımsağın fiyatı ise gün geçtikte daha fazla artmaktadır. Birçok yerde yetişebilmesi mümkündür. Sarımsağı yetiştiren kişiler ciddi oranlarda kar elde etmektedir. Eğer yüksek oranda kazanç elde etme düşüncesindeyseniz sarımsak yetiştirip satışını yapabilirsiniz.

Kiona

Kiona ile yüksek miktarlarda kazanç elde etmek mümkündür. Çok fazla para kazandıran bir sebze meyve arıyorsanız kionayı seçebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde isminden daha fazla bahsettirmeye başlamıştır. İçerisinde bol oranda protein bulundurur. Bu nedenle de özellikle et tüketmeyen kişiler tarafından tercih edilir. Yetiştirilmesi çok zahmetli değildir. Peki, kionanın kilosu ne kadardır? Kionanın kilosu ortalama 40-50 TL arasında satılır. Kiona yetiştirecekseniz ek herhangi bir masrafa girmezsiniz. Kolay bir şekilde yetişen ve su istemeyen gıdadır.

Mor Patates

Mor patates yetiştiren kişiler yüksek oranlarda kazanç elde etmektedir. Özellikle son dönemde daha fazla ilgi görmektedir. Birçok yerde yetişebilmektedir. Kilosu yüksek düzeyde olduğu için yetiştiren kişiler tarafından ciddi kazançlar elde etmek mümkündür.

Safran

Tarım ile uğraşmak isteyen, bunun yanı sıra yüksek oranda kazanç elde etme düşüncesinde olan kişiler safran ekebilir ve satışını yapabilir. Peki, kilosu ne kadardır? Şuan için safranın kilosu 20-30 dir. Safran yetiştirmek isteyen kişilerin bilmesi gereken bir diğer detayda; yetiştirilmesi kolaydır ve çok fazla su istemez.

Yorumlar