Sinsi İnsanların Özellikleri? Sinsi İnsanlarla Nasıl Baş Edilir?


Sinsi insan kendini nasıl belli eder? karşı tarafa sıcak yaklaşımda bulunurlar, çabuk sinirlenmezler

.

Sinsi İnsanların Özellikleri? Sinsi İnsanlarla Nasıl Baş Edilir?

Sinsi insan kendini nasıl belli eder?  Sinsi insanın hangi özellikleri sinsi olduğunun bir göstergesidir? Sizin de çok merak ettiğiniz bu konular hakkında şimdi detaylı bir şekilde açıklamalarda bulunacağız. o zaman sayfamızdan ayrılmayarak yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz 

 

Sinsi bir insan; Kendi duygu ve düşüncelerini hiçbir zaman karşı tarafa aktarmayan, kötü düşünceye sahip olan kişilerdir. Bir nevi rol yapıcı özelliğe sahip olurlar. Hiçbir zaman karşı tarafa bunu hissettirmezler. Fakat içten içe kötü düşünürler. Dilerseniz Şimdi sizlere sinsi insanın özelliklerinden bahsedelim.

 

Karşı Tarafa Karşı Sıcak Yaklaşımda Bulunurlar

Özellikle sinsi insanlar yeni tanıştıkları bireylere karşı samimi ve sıcakkanlı yaklaşımda bulunurlar. Bu şekilde yaptıklarında karşı tarafın kendilerine güvenmelerini sağlarlar

Çabuk Sinirlenmezler

Sinsi bir insanın en belirgin özelliği çabuk sinirlenmemesidir. Sürekli olarak karşı taraf ile içten pazarlık yaparlar. Akıllarının bir köşesinde her daim gizli olan bir ajanda bulunur. insanlara karşı gülümseyerek ve sakin gibi gözükerek içten içe sinsilik düşünürler.

Dini Ya da Siyasi Konularda Düşüncelerini Belli Etmezler

Sinsi yapıya sahip olan bir insan; her zaman için ortak noktada bulunur. Yani bu kişiler kim ne derse onaylar ve her ortamda bulunur. Kendi renginin ne olduğunu asla karşı tarafa bildirmez.

Karşı Tarafın Zayıf Yönlerini Görür

En doğrusu insanların açıkları görüldüğünde ve zayıf yönleri ortaya çıktığında onlara yardımcı olmaktır. Fakat sinsi bir insan; insanların açık yönlerini gördükten sonra daha yakın olmaya çalışır ve bunu sinsi bir şekilde yapar. Kafasında farklı düşünceleri bulunur. Böyle insanlara inanmayıp, kendi zayıf yönlerinizi anlatmayın. Çünkü bu insanlar sizin diğer zayıf yönlerinizi de öğrenmek için size önce iyi davranır ve sonra sizi zayıf yönleriniz ile vurur.

Size İyilik Yaparak, Güven Vermek İsterler

Sinsi insanlar genellikle çok iyi gibi görünürler. Fakat bu tamamen çıkar içindir. Yani size iyilik yaparak kendilerini yükseltme düşüncesinde olurlar. İyilik yaptığınızda sizin ona borcunuzun olduğunu daha sonra bir şekilde vurgularlar. Bunun ardından sizde bedelini ödetmek için uğraşırlar.

Yakın Davrandığınızda Yaşamınıza Karışırlar

Sinsi insan; ilk olarak kendini iyi, sevecen, sıcakkanlı, yakın gösterir. Karşı tarafa güven verip samimi olduktan sonra gerçek yüzünü göstermeye başlar. Bu sebeple de bu tarz insanlar ile çok fazla samimi olunmamalıdır. Eğer siz bu çizgiyi koruyamazsanız o zaman; sizin hayatınıza karışırlar ve sürekli olarak sizin ve yaşamınız hakkında yorum yaparlar. Bu yorumlar sizi üzen cinsten olur. Daha sonra siz; sürekli baskı halinde olarak rahatsız olursunuz. Bu nedenle de sinsi insanlar ile başta muhatap olmamak son derece önemlidir.

Samimiyet Kuramazlar

Sinsi insanlar; sizinle samimiyet kurmuş olabilir. Fakat bu tamamen çıkarları içindir. Sizinle gerçek anlamda hiçbir şekilde samimiyet kuramazlar. Size değer veriyormuş ve sizinle ilgileniyormuş gibi görünebilirler.  Fakat daha sonra kendi yüzlerini bir şekilde gösterirler.

Yaptığınız İyiliğin Karşılığını Bulamazsınız

Bir kişiyle samimi oldunuz ve dostluk kurdunuz. Ona birçok iyiliğiniz dokundu. Eğer bu kişi sinsi ise; yapmış olduğunuz her şeyi unutacaktır. Sizin kendisi için çok bir şey yapmadığınızı iddia edecektir.

Sizinle Görüşmesi Menfaate Dayanmaktadır

Sinsi bir insan sizinle görüşmek için can atıyor ise mutlaka bu onun menfaati içindir. Gönlünüzü hoş tutmaya çalışır ve size çok iyi davranır. Ama mutlaka bir çıkarı vardır.

Sürekli Mutsuz Olurlar

Sinsi bir insan sürekli kendini mutsuz hisseder. Fakat karşı tarafa bunu tam anlamı ile yansıtmaz.

Yorumlar