Mahalle Arasında Ne Dükkanı Açılır? Küçük Dükkan Fikirleri?


Mahalle arasında ne dükkanı açılır: bakkal, tuhafiyeci, ucuzluk pazarı, terzi, butik, berber, halı yıkama

.

Mahalle Arasında Ne Dükkanı Açılır? Küçük Dükkan Fikirleri?

Mahalle arasında ne dükkânı açılır?  Eğer mahalle arasında bir dükkân açmayı düşünüyorsanız, bu dükkânın müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmesi gerekir.  Peki, ne dükkânı açılabilir? Bu yazımızda sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi vereceğiz. O zaman yazımızın devamını okumaya başlayabilirsiniz.

Ülkemizde para kazandıran bir çok iş fikri mevcuttur. Sizde yatırımcı veya girişimci olarak bir dükkân açmayı düşünüyorsanız; mahalle arasına açacağınız dükkân sizin kazanç elde etmenize sebep olur. Eğer kendinize ait mahalle arasında bir dükkânınız bulunuyor ise sizde bir dükkân açarak gelir elde edebilirsiniz. İşte mahalle arasında açılabilecek dükkanlar.

Bakkal

Mahalle arasında dükkân açmak istiyorsanız ve etrafta çok az bakkal bulunuyor ise bu sizin için iyi bir fikir olacaktır. Bakkal açabilmeniz için elinizde biraz sermayeniz bulunması yeterlidir. Açacağınız bakkalda; sebze, oyuncak ve aynı zamanda gıda bulundurmanız müşterilerin ilgisini çekecek ve sizi tercih etmesi için yeterli olacaktır.

Aynı zamanda bakkalınızda bulundurduğunuz gıdaların son kullanma tarihine özen göstermeniz ve sebzelerin de taze olmasına dikkat etmeniz sizin için iyi olacaktır. 

Tuhafiyeci

Mahalle arasında genellikle tuhafiyeciler olur ve ciddi miktarlarda kazanç elde ederler. Eğer dükkânınız var ise ve bulunduğunuz yerde tuhafiyeci yok ise siz de bir tuhafiyeci dükkânı açarak kazanç elde edebilirsiniz. 

Açacağınız tuhafiyeci dükkânında iğne, iplik, düğme ve hatta örgü giysilerin satışını yapabilirsiniz. Satışını yapacağınız ürünlerin miktarında ve çeşidinde farklılıklar oldukça müşterilerde dükkânınıza ilgi gösterecektir.

Ucuzluk Pazarı

Özellikle son zamanlarda ucuzluk pazarları birçok kişi tarafından ilgi görmektedir. Ucuz plastik ürünler ya da mutfak eşyaları gibi ürünlerin satışını yaparak kazanç elde etmeniz mümkündür. Ucuzluk pazarı diye adlandırılan dükkânınızda uygun ürünleri satmanız gerekir. Aynı zamanda bu ürünlerin her evin ihtiyacı olanları seçmeniz büyük önem taşır. Bunun yanı sıra internet üzerinden de satış yapabilmeniz mümkündür.

Bunun için kendinize ait bir hesap açmanız ve buradan sürekli olarak paylaşım yapmanız müşteri kitlenizin artış göstermesini sağlayacaktır. Ucuzluk pazarı açmak için biraz sermayeniz olması gerekir.

Terzi

Genel olarak terziler mahalle arasında olmaktadır. Özellikle bu işletmeler kadınlar tarafından işletilir. Eğer dükkân açacaksanız mahalle arasında terzi olmamasına özen göstermeniz gerekir. Onarım, bakım ve aynı zamanda tamir ile kısa süre içerisinde ciddi oranlarda kazanç elde etmeniz mümkündür.

Kaliteli bir şekilde hizmet sağlarsanız müşterileriniz de sizi tanıyacak ve iş alabilme ihtimaliniz daha fazla olacaktır.

Butik

Mahalle arasında dükkân açmak istiyorsanız küçük bir butik dükkânı açabilirsiniz. Fakat öncesinde mahallede başka bir butik olmamasına özen göstermeniz gerekir. Mahallede butik yok ise bu sizin için iyi bir fikir olacaktır.

Açacağınız butik de erkek giyim, bayan giyim ve çocuk giyim üzerine kıyafetler olabilir.

Berber

Eğer küçük bir dükkânınız var ise bir berber dükkânı açabilirsiniz. Genellikle berber dükkânları özellikle son zamanlarda mahalle aralarına açılmaktadır. Peki, berber dükkanı açabilmek için ne kadar sermaye ihtiyaç vardır?

Dükkânınız kendinize ait ise bir berber dükkânı açmak için 10-15 bin TL'ye ihtiyacınız vardır. İşinizi düzgün yaptığınız takdirde müşteri kitleniz artış gösterir ve ciddi miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Halı Yıkama

Günümüzde halı yıkama ihtiyacı ciddi oranlarda artış göstermiştir. Yaz ve kış mevsiminde sürekli olarak insanlar halı yıkama ihtiyacı hissederler.

Bunun için ise kaliteli bir şekilde hizmet veren halı yıkama firması arayışına girerler. Siz de dükkân açmak istiyorsanız halı yıkama dükkânı açabilirsiniz.

Yorumlar