Yurt Dışında En Kolay İş Bulan Meslekler? Yurtdışı Meslekleri?


Yurt dışında en kolay iş bulan meslekler; tıp, eczacılık, bilgisayar bilimleri, biyomedikal mühendistlik

.

Yurt Dışında En Kolay İş Bulan Meslekler? Yurtdışına Gönderen Meslekler?

Yurt dışında yaşıyorsanız veya yaşamaya karar verdiyseniz şimdi sizlere burada kolay bir şekilde hangi mesleklerin iş bulduğundan bahsedeceğiz. İşte yurt dışında en kolay iş bulan meslekler;

Üniversite okuma düşüncesinde olan öğrenciler; öncelikle hangi bölümü tercih edeceklerini düşünürler.  Bölüm tercih ederken mutlaka öğrencinin ilgi alanının dâhilinde olması büyük önem taşır. Gelecek kaygısı olan bir çok öğrenci iyi bir eğitim alarak kendini geliştirmek için yurt dışında eğitim görmek ister. İzin verirseniz şimdi yurt dışında kolay bir şekilde iş bulacağınız mesleklerden bahsetmek isteriz. O halde yazımızın devamını okuyarak bu konuya hâkim olabilirsiniz.

Tıp

Tıp ve sağlık bölümü ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da çok ilgi görmektedir. Uluslararası şirketlere, bilim enstitülerine, laboratuarlara, sağlık merkezlerine ve hastalara birçok alım yapılmaktadır. Yurt dışında tıp alanında iş bulmak diğer mesleklere göre daha kolaydır.

Eczacılık

Eczacılık mesleğine ilgili misiniz? Peki, bu mesleğin yurt dışındaki yeri nedir? Sadece ülkemizde değil bütün dünyada eczacılık mesleği gözde bir meslek olarak bilinir. Bunun için üniversitelerin eczacılık bölümünü bitirmek gerekir.  Yurt dışında çalışan bir eczacının ortalama aylık olarak aldığı maaş 122.230$dır. Bu maaş bireyin çalıştığı yere ve aynı zamanda kaç senedir bu mesleği yaptığına göre değişir.

Bilgisayar Bilimleri

Özellikle son zamana bakıldığında sizinde gördüğünüz gibi teknoloji hız kesmeden gelişmeye devam etmektedir. Bu sebebe bağlı olarak da bilgisayar bilimleri bölümüne ilgi daha fazla olmaktadır.  İlgi duyduğunuz alanlar; veri tabanı sistemleri, bilgisayar sistemleri, sayısal analiz ve yapay zekâ ise bu bölümü kolaylıkla okuyabilirsiniz. Bu bölümü okuduktan sonra ise yurt dışında kısa zamanda iş bulabilme hakkını elde edebilirsiniz. Bilgisayar bilimleri bölümünü okuyan ve yurt dışında iş bulan bireyin aylık aldığı ortalama maaş 110.000$-116.000$ arasında değişiklik göstermektedir.

Biyomedikal Mühendislik

Yurt dışında hemen iş bulunabilecek bir meslek arıyorsanız; bu mesleklerden bir tanesi de biyomedikal mühendisliktir. Özellikle yurt dışında bu meslek çok popülerdir. Bu bölüm teknoloji ve tıp kapsamlıdır.  Biyomedikal mühendis olmak için sınavdan yeteri kadar puan almak ve bu bölümü başarı ile bitirmek son derece önemlidir. Peki, bir biyomedikal mühendisin aylık kazancı nedir? Bu elbette ki kişinin çalıştığı yere ve çalışmış olduğu seneye göre değişir. Ancak ortalama 85.600$-90.000$ arasında değişiklik gösterir.

Endüstri Mühendisliği

Endüstri mühendisi hem ülkemizde hem yurt dışında çok rağbet gören bir meslektir. İş imkânı fazla olduğu için öğreniciler tarafından tercih edilir. Bir ensütri mühendisi olmak için öğrencinin 4 senelik üniversiteyi bitirmesi gerekmektedir. Peki, endüstri mühendisi olmak için hangi derslerin iyi olması gerekmektedir. Öğrencilerin çok fazla merak ettiği bir konu hakkında sizlere açıklama yapalım. Eğer endüstri mühendisi olma gibi bir hayaliniz bulunuyor ise; fizik, kimya, trigonometri ve aynı zamanda matematik derslerinin çok iyi olması gerekmektedir. Bu bölümü bitiren ve iş bulan kişilerin aylık olarak aldığı maaş ise 84.310$dır. Ancak bu çalışılan yere ve farklı sebeplere göre değişiklik gösterebilir.

Psikoloji

Psikoloji üzerine eğitim görmek isteyen pek çok öğrenciye rastlanır.  Yurt dışında psikoloji bölümü mezunları için oldukça çok iş imkânı vardır. Bunun için üniversitelerin 4 senelik lisans bölümünü okumak gerekmektedir. Peki, psikoloji mezunu olan bir birey, yurt dışında çalışır ise ne kadar maaş alır. Tam olarak net bir fiyat söylemek mümkün değildir. Çünkü maaşlar çalışılan yere göre değişiklik göstermektedir. Ancak yurt dışında psikoloji bölümü üzerine çalışan bir bireyin ortalama aldığı maaş 75.230$dır.

Yorumlar