İnternetten Zengin Olmak? internetten Nasıl Zengin Olunur?Yakın zamana kadar çoğu insanın adını bile duymadığı internet artık pek çok insan tarafından zenginliğe giden uçağın tek yönlü bileti olarak görülüyor.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


İnternetten Zengin Olmak? internetten Nasıl Zengin Olunur?

İnsan hayatı ne kadar kısaysa dünyanın yaşı da bir o kadar fazladır. Her birimiz taş çatlasın 50-60 hadi biraz sağlıklı yaşayanlar 70 yaşına kadar yaşayacaktır. Tabii arada bazı istisnalar da çıkabilir ama dünyanın en yaşlı insanı olarak bilinen Eritreli Natabay Tinsiwew hayata gözlerini yumduğunda sadece 127 yaşındaydı.

Bu adamın hayatını ele alacak olursak, yaşamının ilk 100 senesinde internetin ne olduğunu bilmeden yaşamış ve büyük bir ihtimalle hiçbir bilgisayar teknolojisini kullanmadan ölmüştür. Ancak hayatının son 27 senesine bakacak olursak dünyada devrim niteliğinde büyük olayların yaşandığını görebiliriz. Bu devrimlerden birisi olan internet sayesinde haberdar olduğumuz bu adamın jenerasyonundaki birisine internet üzerinden para kazanma yolları nelerdir diye soracak olursak büyük ihtimalle sanki hiç bilmediği bir dili konuşuyormuşuz gibi bize cevap vermeyecekti.

İnternetten Para Kazandıran Meslekler

İnternetten para kazanmak istiyorum diyen pek çok insan bunu nasıl yapacağını bilemediği için farklı alanlara yöneliyorlar. Oysa ki internetin mucidi ve dünyanın en zengin insanları listesinde her daim zirvede olan Bill Gates, tüm servetini internete bağlanmayı sağlayan bir yazılım geliştirmesiyle edinmiştir. Keza Steve Jobs da öyle.

Uzun lafı kısası eğer internet üzerinden nasıl para kazanılır diye merak ediyorsanız bu işin ilk kuralı yazılım öğrenmekten geçer. Birçok sosyal platform üzerinde “yazılım öğrenseydin” geyiğinin döndüğünü görmüşsünüzdür. Her ne kadar mizah güzel bir şey olsa da yazılım öğrenmek gerçekten çok önemlidir ve öğrenen kişiyi bir anda milyoner yapabilir. Peki yazılımdan zengin olmak ne kadar mümkün?

İlk olarak şunu bilmeniz gerekiyor ki Google arama çubuğuna yazılımdan zengin olanlar yazarak bu işe heveslenip yazılım öğrenen pek çok insan bulunmaktadır. Yani normal piyasalarda olduğu gibi burada da rekabet seviyesi oldukça yüksek. Ancak bu gözünüzü korkutmasın. Eğer gerçekten bu alanda yetenekliyseniz ve yazılım eğitimleri arasından doğru olanlarını seçip bu konuda geniş bir bilgi biriktirdiyseniz korkulacak bir şey yok. Çok kısa bir süre içerisinde sizler de yazılımdan para kazanmak nedir, bizzat deneyimlemiş olursunuz.

E-Ticaret Nasıl Yapılır ve Aşamaları Nelerdir?

Gelelim herkesin ağzında sakız olmasına rağmen kimsenin nasıl yapacağını bilmediği o sporunun cevabına. Artık internet kullanmayan hiç kimse kalmadı. 3 yaşındaki çocuklar da 70 yaşındaki teyzeler de bırakın bilgisayarları, ceplerindeki telefonlardan sosyal platformlara giriyor ve hatta alışveriş bile yapıyorlar. Tabii çocukların yapmış olduğu alışveriş ailelerini biraz kızdıracak cinsten olsa da e-ticaret yaparak para kazanmak hiç de zor bir şey değil. Peki e-ticaret yaparak ne satabilirim diyenlere ne cevap vermek gerekir?

Eğer bu piyasaya girmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey insanların nabzını tutmak olmalıdır. O an ülkede en çok ne talep ediliyor? En çok satılan ürünler neler? Kadınlara yönelik bir site mi açacaksınız yoksa hem erkek hem kadınların alışveriş yapabileceği bir platform mu oluşturacaksınız?

Bütün bu sorulara cevap verdikten sonra bir e ticaret sitesi nasıl kurulur sorusuna bir yanıt bulmanız gerekiyor.

Ücretsiz E-ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

Bu yola çıkmak istiyorsanız ilk olarak bir e-ticaret platformu seçmeniz gerekiyor. Bu aşamadan sonra hedef kitlenizi belirlemeli ve internetten ne satmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu aşamadan sonra siteniz için bir ödeme sağlayıcısı bulmanız gerekiyor. Son olarak markanıza isim vererek domain almalı ve sitenizi satışa odaklı bir şekilde tasarlamalısınız. Elbette burada psikolojiden faydalanmanız ve insanları alışveriş yapmaya iten renkleri ve desenleri iyi seçmeniz gerekiyor.

İnternetten Para Kazanma Yolları 18 Yaş Altı

Eğer 18 yaşından küçükseniz ve internetten para kazanmak istiyorsanız işler sizin için daha iyi demektir. Zira freelance işlerin çoğu genç insanlara yöneliktir.

Bir sosyal platform üzerindeki sayfaya adminlik yaparak çok kolay para kazanabileceğiniz gibi aynı zamanda kendi bloğunuzu yazarak da gelir elde edebilirsiniz. Ancak blog yazarlığından para kazanmak için bir satış ortaklığına gitmeniz ya da Google Adsense üzerinden bloğunuza reklam almanız gerekiyor.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar