Yürüyüş Yapılarak Kilo Verilir Mi? Yürüyüş Yaparak Zayıflama?Düzenli olarak yapılan yürüyüş ile ayda en az 2 kilo verilebilir. Ancak bu kişinin kilosu ve yürüyüş dilimine göre değişkenlik gösterir.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Yürüyüş Yapılarak Kilo Verilir Mi? Yürüyüş Yaparak Zayıflama?

Düzenli olarak yürüyüş yapmak kilo vermeye yardımcı olur. Yürüyüş yaparak kilo vermek istiyorsanız her gün 1 saatinizi yürüyüşe ayırmalısınız. Bu süreçte bol bol su içmeli ve sağlıklı beslenerek kil verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Bir saatlik yürüyüşte 250-300 kalori harcanır. Bu da ayda 7 bin 500 kalori ile 10 bin 500 kalori değerine denk gelmektedir. Özellikle yürüyüş yaparak vücutta oluşan yağları kolaylıkla yakabilirsiniz.

Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Kişinin kilosu ve yürüyüş zamanına bağlı olarak maksimum 1 saatte 400 kalori harcanabilir. Bununla beraber sizlere yürüyüş yapmanın faydalarından bahsedeceğiz.

  • Kan akışını düzenler. Bu sayede kalp sağlığını korur ve kalp krizi riskini azaltır.
  • Kan dolaşımını düzenler. Bu sayede kolesterol seviyesi de düzenlenir.
  • Solunum ile dolaşım sistemini güçlendirir. Bununla beraber tansiyonu düzenler ve felç riskini azaltır.
  • Kemiklerin güçlenmesini sağlayarak menopoz sonrası meydana gelen kemik erimesi ya da osteoporoz riski azalır.
  • Kas ve eklem sağlığını korur. Aynı zamanda eklem iltihabı sebebi ile oluşan ağrıları engeller.
  • Kilo vermeyi destekler ve insülin direncini kırar.

Yürüyüş Yaparak Zayıflama?

Yürüyüş yaparak 1 ayda kilo vermeyi başarabilirsiniz. Fakat koşu yaparak daha hızlı kalori yakarsınız. Aynı zamanda yağ yakımı bakımından yürüyüş yapmaya oranla daha fazla kalori yakarsınız. Koşu sırasında vücutta bütün kaslar aktif olarak çalışır. Yürüyüş yaparak harcayacağınız kaloriden daha fazla kalori harcarsınız. Fakat koşu yapmak için kişinin koşu hızı, vücut ağırlığı ve zeminin eğimine dikkat edilmelidir. Çünkü kilolu birisi zemini bozuk olan bir yerde koşu yapamaz. Dolayısıyla kilonuz var ise yürüyüş ve çeşitli egzersizler yaparak kilo vermelisiniz. Ardından koşu yapmak için uygun kiloya ulaşabilirsiniz. Yürüyüşe çıktığınız zaman zaman temponuzu artırarak koşu da yapabilirsiniz.


Feride Çakır

8 Blog Yazdı...

Yorumlar