Web Sitesi Önbellek | Web Sayfası Önbellek | Google Önbellek GörüntülemeGoogle önbellek görüntüleme google önbellek arama Önbelleği göster web sitesi önbellek web sayfası önbellek


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Web Sitesi Önbellek | Web Sayfası Önbellek | Google Önbellek Görüntüleme

Önbellek yani önbellek, aslında hayatımızda olan bir kavramdır. Web sitelerinizin yavaş veya hızlı çalışmasını sağlayan önbellekleri, siteler için oldukça önemlidir. SEO çalışmaları arasında yer alan web sitesi önbellekler, HTML dosyasında dönüştürülür. HTML dosyasına dönüşen önbellekler ise tarayıcılarda açılır. Peki, web sitesi önbellek nedir? Nasıl açılır? Bu yazımıza web sitemizin önbelleğini, görüntülemesini ve daha fazlasını sizler için derledik. Sizde bu yazımızı okuyarak, web sitesinin önbelleğiniz hakkında bütün ayrıntıları öğrenip çalışmalarınızı bu doğrultu da yapabilirsiniz.

Web Sitesi Önbellek

Web yayılımının önbelleğinin oluşması için öncelikle siteye girmiş olmanız gerekmektedir. Eğer internet bağlantılarına daha önce girdiyseniz, cihazlarınızda kayıtlıdır. Bu nedenle yine aynı sayfaya girmek istiyorsanız, web sitelerini önbellekten açabilirsiniz. Web bölümünün önbelleğinden site açılacak, daha hızlı açılacak ve büyüyecek yük binmeyecektir. Bu da web siteleri için kullanışlı bir özelliktir.

Web Sayfasındaki Önbelleğin Önemi

Web sayfasındaki önbellek çok önemlidir. Kullanıcılara giriş deneyimini yaşatmak ve web dağıtımının hızlı kullanımını sağlamak önbellekler, sitenizin daha hızlı performans göstermesini sağlar. Web sayfasındaki önbellek, HTPP zenginlerinin daha az işlemin gerçekleştirilmesi sağlanır. Bu da artan kullanım ve artana olumlu etki sağlayacaktır. SEO çalışmaları sırasında üzerinde çalışılması gereken önbellekler, kaynak sınırlarınızı kullanmanızı sağlar.

Google Önbellek Görüntüleme

Google önbellek görüntülemesi yapmanız için sitenizin adresini bulmanız gerekmektedir. Web sitenizin önbellek analizini bu sayfadan yapabilir ve çalışmalarınızı en doğru şekilde ilerletebilirsiniz. Peki, Google'ın önbellek görüntülemesi nasıl yapılır?

Google önbellek görüntülemesini gerçekleştirebilirsiniz. Web sitenizin URL adresini kopyalayarak, alana yayılır. Ardından kısa bir süre sonra Google önbellek görüntülemesi ve analizi yapabilirsiniz.

Google Önbellek Denetleyicisi aracı Google önbellek görüntüleme google önbellek arama Önbelleği göster web sitesi önbellek web sayfası önbellek


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar