Emadder Nasıl Üye Olunur? Emadder Kimdir Ne İş Yapar?Eyt kapsamında sigorta girisi 8 eylul 99 oncesi olanlar, yaş şartsız 5975 prim gününü doldurdugunda emekli olabiliyor... 9 eylül 99 sonrası olan bizler prim günlerimiz ortalama 7000 olmasına rağmen kadınlar 58, erkekler 60 yaşında emekli olacak...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Emadder Nasıl Üye Olunur? Emadder Kimdir Ne İş Yapar?

EMADDER Nedir? Nasıl Üye Olunur? Emeklilikte Adalet Derneği olarak bilinen EMADDER, 08.09.1999 tarihinden sonra sigortalı bir şekilde işe yeni başlayan kişilerin anayasal eşitlik hakları'nın elinden alınmış olması üzerine çeşitli çalışmalar sunmaktadır.  Emeklilikte Adalet Derneği'ne üye olmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve T.C vatandaşı olmak zorunluluğu bulunmaktadır. Bununla beraber dernek tarafından onaylanan kişiler derneğe üye olabilmektedir.

EMADDER, sigorta girişinin 08.09.1999 sonrasında yapılması ve EYT düzenlemesi doğrultusunda emekli olan çalışanlar ile aynı yaşta olan vatandaşların anayasal eşitlik ilkesi doğrultusunda hakları elinden alınan ve ülkenin eşit bir şekilde vatandaşlık hakkına sahip olması için çalışan bir dernektir.

Emeklilikte Adalet Derneği, EYT şartları doğrultusunda kadınlarda 20 yıl erkeklerde ise 17 yıl geç emekliliğin düzenlenmesi ve adaletin bütün çalışanlar için tesis edilmesi üzerine çalışan bir dernektir.  Tüm haksızlıkların giderilmesi için EMADDER bünyesi doğrultusunda mücadele edilmektedir. Aynı zamanda Dernek tarafından yapılan açıklamalar resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Dernek Başkanı Mihriban Uğurlu'dur. Dernek Başkan Yardımcısı ise Tevfik Baş'tır.

EMADDER Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, Açıklama Yaptı

Emeklilikte Adalet Derneği Genel Başkanı Mihriban Uğurlu, emekliliğin hak olduğunu söyleyerek üreten çalışan ve emeklilik primlerini dolduran kişilerin 17 ile 20 yıl daha yaş bekleme demenin haksızlık olduğunu açıkladı. Gerçekleşen düzenlemeler de adalet ve hakkaniyet kavramlarını vurgulayan Uğurlu, "Bu kadar yaş uçurumunu asla ama asla kabul etmiyoruz. Bu yanlıştan hemen bir an önce dönülmeli ve bu adaletsizliğin ortadan kaldırılması gerekmektedir" dedi.

EMADDER Genel Başkanı Uğurlu, ülkemizdeki sistemin ve SGK'nın tüm yükünün 9 Eylül 1999 yılı sonrası çalışanlarına yüklendiğine vurgu yaparak şöyle konuştu: "Bu adaletsizliği çözüp çözmemek sizin, ama sandıkta hesap sormak da bizim. Bugün burada hakkımıza sahip çıkarak, doğmuş çocuklarımıza, doğmamış torunlarımıza çok kutsal, çok onurlu bir mücadele bırakıyoruz. Söz veriyorum, bu hakkı alacağız adaleti tecelli ettireceğiz." dedi.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar