Çam Ağacı Hangi Mevsimde Dikilir? Evde Çam Fidanı Nasıl YETİŞTİRİLİR?Çam ağacının hangi mevsimde dikildiğini araştırıyorsanız, sizi yazımıza alalım. İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Çam Ağacı Hangi Mevsimde Dikilir? Evde Çam Fidanı Nasıl YETİŞTİRİLİR?

Çam ağacı, çamgiller ailesi arasında kozalaklı bir ağaç çeşididir. Ülkemizde de yetişten ve oldukça fazla rağbet gören çam ağacının oldukça önemli olduğu söylenebilir. Özellikle insanların mobilya gibi çeşitli ürünlerde çam ağacını kullanması, bu ağacın vazgeçilmez olmasını da sağlamıştır. Bu nedenle de çam ağacının oldukça önemli bir ağaç türü olduğu söylenebilir.

Peki, çam ağacı hangi mevsimde dikilir? Bu yazımızda çam ağacının hangi mevsime dikileceğini, çam ağacının özelliklerini ve çam ağacı hakkında bilinmesi gereken detayları sizler için derledik. Siz de bu yazımızı okuyarak, çam ağacının hangi mevsimde dikileceğini öğrenebilir ve dilerseniz, çam ağacının özelliklerini detaylarıyla inceleyebilirsiniz. İşte çam ağacı hakkında bilinmesi gereken detaylar…

Çam Ağacı Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar Nelerdir?

Çam ağacı, ülkemizde 5 çeşidi yetişen kozalaklı bir ağaç türüdür. Kızılçam, sarıçam, Halep çamı, fıstık çamı ve karaçam ülkemizde yetişen çam ağaçları türleri arasında bulunur. Bu nedenle de ülkemizde çam ağacı, mobilya sektöründe önemli bir ürün olduğu söylenebilir. Mobilyaların, masaların ve daha birçok eşyanın çam ağacından yapıldığı düşünülürse, çam ağacının birçok özelliği olduğu da düşünülebilir. Peki, çam ağacının özellikleri nelerdir?

Çam Ağacının Özellikleri Nelerdir?

Çam ağacının birçok özelliği bulunur. Özellikle dayanıklı olması nedeniyle mobilya sanayisinde çam ağacının sıklıkla kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca çam ağacının çalışması da kolay bir ağaçtır. Kolay çalışılabilir olması, aynı zamanda kolay şekil alması anlamına da gelmektedir. Ayrıca krem, sarı ve beyaz tonlarında 3 farklı çeşidi bulunur. Çam ağacının kolay boyanabilmesi de önemli diğer bir özelliğidir. Kırsal ve rustik mobilyalarda sıklıkla tercih edildiği görülebilir.

Çam Ağacı Hangi Mevsimde Dikilir?

Çam ağacından tam verim alabilmek için ilkbahar aylarında dikilmesi uygun olacaktır.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar