Salça Lekesi Nasıl Çıkar? Salça Lekesi Nasil Gecer?Salça Lekesi Nasıl Çıkar Lekeyi Çıkarmak İçin Ne Yapmak Gerekir. Eğer salça yeni döküldüyse ve çamaşır ve bulaşık deterjanı ile ovma işlemini gerçekleştirirseniz kısa bir süre içerisinde salça lekesinin çıktığını görürsünüz. Ancak kurumuş salça lekesi çok zor çıkmaktadır.


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Salça Lekesi Nasıl Çıkar? Salça Lekesi Nasil Gecer?

Salça lekesi çok zor çıkan lekeler arasında yer almaktadır. En etkili çıkarma yöntemi ise çamaşır ve aynı zamanda bulaşık deterjanıdır. Eğer salça yeni döküldüyse ve çamaşır ve bulaşık deterjanı ile ovma işlemini gerçekleştirirseniz kısa bir süre içerisinde salça lekesinin çıktığını görürsünüz. Ancak kurumuş salça lekesi çok zor çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı da kıyafetlerini salça lekesi olduğu ise hızlı bir şekilde salça lekesinin olduğu kıyafetinize müdahale etmeniz şarttır.

Salça lekesini çıkarmak için en etkili yöntemler için şu şekildedir;

Bulaşık Deterjanı

Salça lekesinin olduğu yere bulaşık deterjanı dökün ve 10 dakika kadar bu şekilde bekletin. Hatta sıcak su ile kıyafetinizi ıslatın ve daha sonra ise bulaşık deterjanı dökün. Bu şekilde belirli bir süre beklettikten sonra çitileme işlemini gerçekleştirerek çamaşırınızı yıkayın. Bu sayede kıyafete bulaşan salça lekesi kıyafetten en kısa süre içerisinde arınır. Eğer leke tam anlamı ile çıkmadı ise aynı işlemi tekrardan yapın.

Kıyafeti Soğuk Suda Bekletin 

Salça lekesi olan kıyafetinizin üzerine soğuk su ekleyin ve belirli bir süre kadar soğuk suyun içerisinde kıyafetinizi bekletin. Eğer ki buz küpleri mevcut ise lekelerin olduğu bölgeye buz küplerini koyun. Leke'nin olduğu bölgeye buz küplerini koyduğunuzda ve bu buz küpleri eridiğinde kıyafetinizde bulunan leke de yok olmaya başlayacaktır.

Tuz Dökün

Tuz kıyafette bulunan salça lekesini çıkarmak için en etkili yol olarak bilinmektedir. Kıyafete dökülen salçanın fazlalığını alın ve daha sonra ise kıyafeti ıslattıktan sonra üzerine tuz koyun. Tuz erir ve aynı zamanda kıyafetin en alt tabakasına işler. Tuz eridikten sonra ise kıyafeti makineye atarak yıkayabilirsiniz. Eğer ki tam anlamı ile çıkmadığını düşünüyorsanız tekrardan bu işlemi yapabilirsiniz.


Blog Forum

5191 Blog Yazdı...

Yorumlar