Güven Problemi Testi? Güven Problemi Nasıl Aşılır?Güven problemi testiniz sizler için derledik. İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Güven Problemi Testi? Güven Problemi Nasıl Aşılır?

Güven problemi, her ilişkiyi zedeleyen bir durumdur. İlişkide güven problemi ortaya çıktığında çiftler arasında belirli sıkıntılar ortaya çıkar. Bu durumda ise ilişki yavaş yavaş zedelenmeye başlar ve ilişki yıpranmış bir hali alır. Peki, güven problemi nasıl aşılır? Bu yazımızda güven problemini nasıl aşabileceğinizi ve neler yapabileceğinizi sizlerle paylaştık. Eğer sizin de güven probleminiz varsa, bu yazımızı okuyabilir ve güven probleminizi aşabilirsiniz. İşte güven problemini nasıl çözebileceğiniz…

Güven Problemi Nasıl Çözülür?

Güven problemini çözmek için öncelikle güvensizliğin neden kaynaklandığını bilmek veya ortaya koymak gerekir. Güven problemini çözmek içinse birkaç soruya cevap vermelisiniz.

  • Güven problemi benden mi kaynaklanıyor?
  • Güven problemi karşıdaki partnerimden mi kaynaklanıyor?
  • Güvensizlik neden oluştu?

Güven probleminiz için yukarıdaki sorulara açık gönüllülükle cevap vermeniz önemlidir. Sorulara cevap verdiğinizi düşünerek, hemen başlayalım. Güven problemi sizden mi kaynaklanıyor?

Güven problemi sorunu eğer sizden kaynaklanıyorsa, bunun nedenini öncelikle kendinizde aramalısınız. Neden, nerede, nasıl güvensizlik oluştuğunu teyit etmeli ve eğer partnerinize karşı yaptığınız bir hata varsa bunun için onunla konuşmalısınız. Partnerinize açık bir şekilde tekrarının olmadığını söylerseniz, bu güvensizlik problemi ortadan da kalkacaktır.

Güven Problemi Sevgilimden Kaynaklanıyor.

Güven probleminiz sevgilinizden kaynaklanıyorsa, bu durumda yine bazı sorulara cevap vermeniz gerekiyor. Örneğin sevgilinize şüphe duyuyorsanız, şüphenizde haklı mısınız? Ya da sevgiliniz farklı davranıyorsa, neden böyle davranıyor? Güvensizlik yaratan çiftler genel olarak, partnerinden devamlı olarak bir şey saklarlar ve yalanların arkasına sığınırlar. Bu nedenle partnerinizin yalan söylediğini düşünüyorsanız veya yalanını yakaladıysanız, bu durumu partnerinizle konuşmanızda fayda var.

Güvensizlik ortada hiçbir sebep yokken ortaya çıkmaz. Bu nedenle çiftler, yaptıklarını gözden geçirmeli ve ilişkilerine bu doğrultuda yön vermelidirler.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar