Turşuya Sonradan Sirke Konur Mu? Turşuya Sonradan Sirke Eklenir Mi?Turşuya sonradan sirke eklenip eklenmeyeceğini araştırıyorsanız, sizi yazımıza alalım. İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Turşuya Sonradan Sirke Konur Mu? Turşuya Sonradan Sirke Eklenir Mi?

Sofralarda her akşam misafir olan turşu, artık evlerde yapılmaya başlandı. Turşular, özellikle yazın kurulmaya başlanır. Emek gerektiren ve biraz zaman alan turşuya kurulduktan sonra sirke eklenip eklenmeyeceği merak ediliyor. Peki, turşuya sonradan sirke eklenir mi? Bu yazımızda turşuya sonrasında sirke ekleyip eklemeyeceğinizi derledik. Sizde bu yazımızı okuyarak, turşunuza sirke ekleyip ekleyemeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. İşte detaylar…

Turşuda Sirke Kullanılır Mı?

Turşu kurulurken en çok tartışılan konulardan bir tanesi sirke konulup konulmayacağıdır. Bazıları sirkenin tadını değiştirdiğini iddia eder ve sirke koymak istemez. Bazıları ise aksine sirkeni turşu için iyi olduğunu düşünerek, sirke koyabilir. Ancak turşuya istediğiniz takdirde sirke ekleyebilirsiniz.

Turşuya sirke eklemenin herhangi bir sorunu yoktur. Yalnız sirke ekleyeceğiniz zaman turşudaki su, tuz, limon ve sirke dengesine dikkat etmeniz gerekir.

Turşuya Sonradan Sirke Eklenir Mi?

Varsayalım ki turşuyu kurdunuz. Ancak sirkeyi eksik koyduğunuzu veya hiç koymadığınızı fark ettiniz. Bu durumda turşuya sonradan sirke eklenip eklenmeyeceğini de merak ediyorsunuz. Ancak turşuyu yeni kapattığınız için turşunun hava almadan bekletmeniz gerekir. Bu durumda turşunuza sirke eklemeniz önerilmez.

Turşuyu diyelim ki açtınız ve sirkesinin az olduğunu düşünüyorsunuz. Bu durumda olmuş turşuya da sirke eklemeniz pek mantıklı değildir. Çünkü turşu olmuşsa ekleyeceğiniz sirke diğer ürünler için bozulma tehlikesi yaratabilir. Ayrıca sirke ürünleri bozmasa bile tadında herhangi bir değişiklik olmaz. Bu nedenle bu aşamada da turşunuza sirke eklemeniz önerilmez.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın turşu kurduktan sonra turşunuza sirke eklemeniz önerilmez. İlla sirke eklemek lazım diye düşünüyorsanız, tabii ki bu sizin kararınız. Fakat bazı yörelerde sirke kullanılmadan da turşu kurulduğunu sizlere hatırlatmak isteriz. Sadece turşunuzu sirkeli ya da sirkesiz fark etmeksizin hava almadan muhafaza etmenizde fayda var.


Blog Forum

5361 Blog Yazdı...

Yorumlar