Güneş Almayan Ev Nasıl Aydınlatılır? Güneş Almayan Evde Yaşamak?Güneş almayan evi aydınlatmanın yollarını sizler için derledik. İşte detaylar...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Güneş Almayan Ev Nasıl Aydınlatılır? Güneş Almayan Evde Yaşamak?

Güneş almayan evlerin aydınlatılması için, çeşitli ışıklara ihtiyaç duyarız. Eviniz güneş almıyor ise aydınlatmak için, lambader, aplik, abajur gibi farklı aydınlatma ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle evde bulunan aydınlatma ihtiyacınızı karşılamış olmanın yanı sıra, evinizi güzel bir şekilde de dekorasyon etmiş olursunuz. Bu kadar aydınlatma sistemi kullanmak elektrik faturanızı arttırabilir. Elektrik faturası için daha ekonomik ve az yakan LED ampulleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle elektrikten tasarruf etmiş olursunuz.

Ev Dekorasyonunda Açık Renkli Mobilyalar Tercih Edin

Evinizde aydınlatma sorunu yaşıyor iseniz, mutlaka ev eşyalarınızın rengi açık olmalıdır. Böylelikle ev daha ferah ve aydınlık bir hal alır. Tabii bu durum sadece sizin tercihinize bağlı olmaktadır.

Ev eşyalarınız koyu renkte ise, duvarlarınızı boyamalısınız. Özellikle de kum beji gibi renklere boyamak, oldukça iyi bir tercih olabilir. Çünkü evin aydınlanmasında duvarlar oldukça büyük rol oynamaktadır. Ayrıca pencereye seçmiş olduğunuz tüller ince olması, dışarıdan gelen gün ışığını almanıza katkı sağlayabilir.

Kalabalık ve Fazla Ev Eşyası Kullanmayın

Evinizi aydınlatmada sorun yaşıyor iseniz, ev eşyalarını fazla seçmemeniz oldukça önemlidir. Çünkü bu durum evi boğabilir. Böylelikle evde sıkılmalar ve daralmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle de duvarlara monte etmiş olabileceğiniz kapalı raflar, evinizi oldukça dar gösterebilir. Güneş görmediğinden dolayı da can sıkıcı durumlara neden olabilir. Duvara monte ettiğiniz rafların açık olması, evinizin daha ferah bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Ayrıca ışığı yansıtan metal dekoratif rafları seçmeniz, evinizde ışığı bulunan ışığı artırmak ve eve yansıtmak için iyi bir fikir olabilir. Çünkü güneş görmeyen evlerin, oldukça fazla aydınlatma kullanması gerekir. Işığı yansıtan raflar tercih etmeniz, aydınlanma için kullandığınız eşyalara yardımcı olabilir. Böylelikle evinizi aydınlatmış olursunuz.


Blog Forum

5445 Blog Yazdı...

Yorumlar