Garaj Üstü Ev Alınır Mı? Otopark Üstü Daire Soğuk Olur Mu?Garaj üstü ev alınıp alınmayacağını sizler için derledik. İşte detaylar...


Garaj Üstü Ev Alınır Mı? Otopark Üstü Daire Soğuk Olur Mu?

Ev alınırken oldukça çok düşünülen “garaj üstünden ev alınır mı?” gibi konular, oldukça fazla araştırılan bir konudur. Öncelikle garaj üstünden ev almak istiyor iseniz, evinizin hangi cepheye baktığını öğrenmeniz, oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Çünkü garaj üstü evler kuzey cephesinde yer alıyor ise, her ne kadar ısı yalıtım sistemi yapılırsa yapılsın çeşitli olumsuz sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Garaj üstü bir ev almanız gerekiyor ise, bu evin güney cephe yönün de olması kış aylarında size oldukça kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca ısınmak için fazla faturalar ödemek zorunda kalmadan, ekonomik bir şekilde ısınmanız mümkün olur.

Ancak güney cephesinde dahi olsa mutlaka, ısı yalıtım sistemi yapılması, kış aylarında size oldukça fazla bir şekilde fayda sağlayabilir. Ayrıca ses yalıtım sistemi gibi sistemlerin olması da önemlidir.

Garaj Üstü Evlerin Avantajları

Evinizin altında sesler olacağından kaynaklı, yaptığınız sesler ve gürültüler veya çocukların koşturması pek sorun bir sorun oluşturmamaktadır. Ayrıca giriş kat olduğundan kaynaklı oturduğunuz binada asansör bulunmuyor ise, bu durum sizin açınızdan oldukça fazla bir şekilde kolaylık sağlayabilir. Dolayısıyla ev tercihi, seçimi yaparken mutlaka iyice düşünmeniz gerekir.

Garaj Üstü Evlerin Dezavantajları

Giriş kat daireler genel olarak, caddeye daha yakın olmasından kaynaklı olarak gürültü oldukça fazla soruna sebep olabilir. Özellikle de seslerden fazla hoşlanmıyor iseniz, bu durum oldukça can sıkıcı bir hal alabilir. Özellikle de sürekli evinizin önünü kalabalık olabilir. Dolayısıyla eve bir misafiriniz geldiğinde, balkonda oturmayabilirsiniz. Çünkü her ne kadar da çeşitli önlemler alsanız da, garaj üstü olduğundan kaynaklı, türlü araba sesleri duymanız kaçınılmazdır. Özellikle de bir bebeğiniz var ise, bu durum sizin için oldukça can sıkıcı olabilir.