Kışın Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Kış Mevsiminde Neler Yapılır?Kış aylarında yapılacak olan aktivitelerin azlığından şikayet edilse de yapılacak olan bir sürü aktivite bulunmaktadır. Bu yazımızda kışın yapılabilecek aktiviteleri derledik. İşte kışın yapabileceğiniz birçok aktivite ve detayı sizlerle...


Arkadaşlar Lütfen Destek İçin Sitemizi Paylaşırmısınız...


Kışın Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir? Kış Mevsiminde Neler Yapılır?

Kış aylarında yapabileceğiniz bir sürü aktivite bulunmaktadır. Eğlene bileceğiniz, Türkiye de bulunan uygun fiyatlarla yapabileceğiniz aktiviteler için karşınızdayız! Daha çok yaz aylarında aktivitelere katılım fazla olduğundan kaynaklı yoğunluk fazla olmaktadır.

Yoğunluktan dolayısıyla ekonomik anlamda fazla ücret ödememize neden olur. Ancak kış aylarında ise yoğunluğun az olması sebebiyle ekonomik açıdan daha cüzi bir miktar ödeyebilirsiniz. Dolayısıyla kış aylarına plan yapmanız daha hesaplı gelmektedir.

Kış Aylarında Tercih Edilen Aktiviteler

Tabii ki kış ayının vazgeçilmezi hiç şüphesizdir ki Uludağ! Tatil yapabileceğiniz mükemmel yerlerden bir tanesidir. Kışın gözbebeğidir. Kayak merkezleri ve bembeyaz kar manzaralı otelleri ile çıkıp çıkıp gitmeniz gereken bir yerdir. Kafanızı dinlemek ve rahatlamak için gitmenizi öneririm. Geri gelmek istemeyebilirsiniz.

Kış aylarında kamp yapmayı hiç düşündünüz mü? Ruhunuzu dinlemenize vesile olan, aynı zamanda dostluğunuzu veyahut aşkınızı pekiştirmeyi sağlayan eğlenmek için en çok tercih edilenlerden bir tanesi kamp yapmaktır. Kışın kamp yapmak daha da bir başkadır. Soğuktan donarım diye endişe etmeyin. Dört mevsime uygun olarak üretimi sağlanan çadırlarda kış kampının keyfini çıkarın. Karlı bir ortamda demlenen çaydan daha keyif verici ne olabilir ki? Bir yandan mangalınızı yakarken bir yandan arkadaşınız, eşiniz veya dostunuzla ettiğiniz sohbet. Tercih edebileceğiniz aktivitelerden biridir.

Kardan adam festivaline gitmek eğlenceli olabilir! Bilirsiniz ki kış aylarında düzenlenen bu festivaller oldukça ilgi görmektedir. Ülkemizde yapılan oldukça nadir festivallerden bir tanesidir. Bu festivallerde kardan adam yapılır, kayak kayılır, kartopu savaşları düzenlenir ve halat çekmek gibi aktivitelerden bulunur. Sinir ve stres atmanız için harika bir festival. Kışın eşsiz güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Tren yolculuklarına da ilgi oldukça büyüktür. 24 saat süren bu trenlerin son durakları Kars şehri olmaktadır. Bu trenler yolculuğa Ankara’dan başlamaktadır. Doğu ekspresi ile harika manzaradan sevdiklerinizle faydalanabilirsiniz. Termosunuza doldurduğunuz sıcak suyunuzla kahvenizi yudumlarken, trenin kar manzarasını izleyerek yolculuk yapabilirsiniz. Fotoğraf çekinmeyi unutmayın. Harika kartpostallar hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz insanlara hediye edebilir veya anı olarak saklayabilirsiniz.

Türkiye’nin turistlik yerden bir tanesi de Antalya’dır. Antalya da bulunan Kaş kasabasını kışın ziyaret edebilirsiniz. Kaş’ta bir sürü tarihi yerler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinde Uzun Çarşıdaki Kral Mezarı. Burada el yapımı bileklikler, kolyeler ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Likya yazılı anıt Kaş’ın simgesidir. Büyüleyici bir tarihi bulunmaktadır. Harika mimarisi ve eşsiz yapımıyla gidip görülmesi gereken bir yerdir.

Evde de yapabileceğiniz aktiviteler bulunmaktadır. Çok güzel bir film günü yapabilirsiniz. Seçtiğiniz güzel bir film ardından tüylü bir battaniye, sıcak çikolata ve hazırladığınız aperatif şeylerle evinizde mükemmel bir film gecesi yapabilirsiniz. Güzel bir C vitamini deposu olan bir meyve tabağı da hiç fena olmazdı aslında. Sevdiklerinizle beraber bağınızı güçlendirmeye ve sohbetinizi baş başa olarak artırmaya yarayabilir.

Kar yağarken yürüyüş yapmak! Garip gelebilir belki kulağa, hasta olurum diye düşünebilirsiniz fakat sağlığınız açısından çok faydalı olduğunu bilmelisiniz. Kış aylarında genellikle evlerimizde hareketsiz bir şekildeyiz. Fiziki ve ruhsal açıdan da bunalıma girebilirsiniz. Hem bunu önlemek hem de kaliteli ve güzel bir gün geçirmek için ideal tercihiniz olabilir. Yürüyüş sonrası verdiğiniz molada İçmek isteyeceğiniz bir Türk kahvesi veyahut bir çay enerjinizi yükseltmesine vesile olabilir.

Fotoğraf çekinin! Karlı bir günde güzel anılar biriktirebilirsiniz. Hem kendinize hem de arkadaşlarınızla vakit geçirebileceğiniz harikulade bir aktivite. Kış mevsiminde benzersiz fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Hele ki patileri olan bir dostunuz varsa bu aktivite tam size göre.


Blog Forum

5361 Blog Yazdı...

Yorumlar