Nasıl Motivasyon Olunur? Motivasyon Nasıl Artırılır?


Bir İşe Nasıl Motivasyon olunur veya kendimizi nasıl motivasyon edebiliriz?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?
  • Sitemize Destek Vermek İçin Lütfen Sosyal Ag da Paylaşın:

Nasıl Motivasyon Olunur? Motivasyon Nasıl Artırılır?

HAYAT BAZEN ZORDUR ( Motivasyon Yazısı ) 

İşte size küçük bir sır ve bir çelişki.

Engelleri zaferlere dönüştürmek hayatın özünü oluşturur. 

Yaşamak ve katkıda bulunmak ve başarmak keyif verir, rahatlık değil. 

Yüzleşin ! 

Savuşturduğumuz, inkar ettiğimiz ya da kaçmaya çalıştığımız her şey sonunda yenilgiye uğramamıza neden olabilir. Ne kadar küçümsesek ya da tatsız bulsak da yüzleşmeyi seçtiğimizde her şey eninde sonunda büyümek ve güçlenmek için kullanabileceğimiz bir kaynağa dönüşebilir. 

Sorunlar, yadsımakla çözülmez. Olumsuz bir şeyle yüzleşmekten kaçmak, sadece onun nüfuzunu ve gücünü artırmak anlamına gelir. Sonunda gerçekten onunla yüzleşmek zorunda kaldığınızda, durum artık iyice çığırından çıkmış olabilir. Oysa sorunlarınızla yüzleştiğinizde, insan olarak gelişirsiniz ve hayatınız üzerinde gerçek gücün sahibi olursunuz. 

Hayatla yüzleşmemiz gerektiğini biliriz ancak korkular bizi engeller. Sonra da bunu bir başka aşamaya taşırız ve sorunları inkara kalkışırız ; korkudan korkmaya başlarız ve bunu kendimize bile itiraf etmekten kaçınırız. 

Bunu aşmanın tek yolu, korktuğumuz halde eyleme geçmektedir. Üstesinden gelinmesi gereken şeylerin üstesinden gelin. Hayatla yüzleşin. Korku içinde yaşayarak hiçbir şey elde edilemez. Kendi hayatınızda etkin rol almaya kararlı olun.  

Rahatınız mı kaçıyor ? Kaçacaktır. Zor mu geliyor ? Doğaldır. Başkaları ne mi düşünecek ?  Kimin umurunda ! Sizin hayatınız, sizin hedefleriniz ve sizin hayalleriniz acıya ve çabaya değer. Korkularınızın ardına saklanmaktan bence vazgeçin. Harekete geçmeye başladığınızda, ihtiyacınız olan güç ve kaynaklar karşınıza çıkacaktır.

196 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat