Yeni Çıkan İsimler ve Anlamları? Anlamı Güzel Değişik İsimler?


Yeni çıkan isimler, Yeni çıkan erkek çocuk isimleri, Yeni çıkan kız çocuk isimleri

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Yeni Çıkan İsimler ve Anlamları? Anlamı Güzel Değişik İsimler?

Yeni çıkan isimler hakkında anne ve babalar bebekleri henüz dünyaya gelmeden önce araştırma yaparlar. Şimdi sizlere özellikle son zamanlarda popüler olan  isimlerden söz edeceğiz.

Öyle isimler vardır ki seneler ilerlese de o isimler hala çok fazla tercih edilir. Bu isimlere ise genel olarak trend isimler ismi verilir. Bir bebeğiniz olacaksa ve isim konusunda kararsız sanız öncelikle beğendiğiniz isimleri bir liste haline getirmeniz önerilir. Bu şekilde yaparsanız bebeğinizin ismine kısa bir süre içerisinde karar vermiş olursunuz. 

 

Ebeveynler artık son dönemlerde bebeklerine farklı ve kulağa hoş gelen isimleri koymayı tercih ediyor. Açıklanan verilere göre ise bundan 10 sene önce Zeynep, Hatice, Ayşe gibi isimler çok daha fazla tercih ediliyordu. Daha sonra ise Kübra ve Merve isimleri popüler olmaya başladı. 2010 senesinden sonra ise Miray, Ecrin, Defne, Azra, Eymen, Mirza, Eslem gibi bebek isimleri daha fazla tercih ediliyor.

Kız Bebek İsimleri Ve Anlamları

Yeni doğacak olan kız bebeğiniz için anlamı güzel olan ve trend olan bir isim mi arıyorsunuz? Açıklanan Türkiye istatistik kurumu bilgilerine göre son dönemlerde kız bebeklerine koyulan isimler arasında Defne, Elif, Zeynep, Azra, Asel, Ecrin, Öykü, Asya, Ebrar, Duru ve Eylül yer almaktadır. Siz de bebeğiniz için trend olan ve kulağa hoş gelen bir isim arıyorsanız bu isimlere bakabilirsiniz.

Şimdi sizlere kız bebekler için konulacak olan isimlerin anlamlarından bahsetmek istiyoruz.

 1. Akel: Doğru ve dürüst bir şekilde işini gerçekleştiren kimse
 2. Akasya: Gölge ve bir süs ağacı
 3. Alya: Yükseklik
 4. Asel: Bal
 5. Beren: Kuvvetli ve güçlü
 6. Cansın: Sevgi dolu
 7. Çağla: Coşkulu 
 8. Ezgi: Melodi
 9. Dora: Zirve
 10. Hale: Ayın ve aynı zamanda güneş'in etrafında görülebilen ışıklı daireye verilen isimdir
 11. Iyem: Güzellik
 12. Kamer: Ay
 13. Kumru: Bir kuş çeşidi
 14. Naz: Cilve
 15. Orkide: Bir çiçek çeşidi 
 16. Öykü: Hikâye
 17. Şule: Alev
 18. Zühre: Çobanyıldızı

 Erkek Bebek İsimleri Ve Anlamları

Genel olarak anne ve babalar bebek bekledikleri zaman uzun bir süre isim arayışı içerisine girerler. Çünkü bir türlü bebeklerine uygun olan isme karar veremezler. Günümüzde erkek bebekler için pek çok çeşit tercih edilebilecek isimler bulunur. Bu isimlerin trend olmasının yanı sıra anlamları da son derece önemlidir. Bir bebeğin ismine karar vermeden önce anlamının da iyi olup olmadığına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Çünkü bebeklerin mutlaka anlamlı isimler konulmalıdır. Bebeğinizin doğması için gün sayarken bir yandan da ne isim koyabileceğinize karar veremiyor musunuz? O zaman son zamanlarda çok fazla koyulan ve trend haline dönüşen erkek bebek isimlerinden sizlere bahsetmek istiyoruz. 

Özel ve son zamanlarda Türkiye istatistik kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre bebeklere koyulan isimler Miraç, Eymen, Yusuf, Asaf, Ömer, Hamza, Miran, Kerem, Mustafa ve Emirdir. Bu isimler diğer isimlere göre çok daha fazla tercih edilir. Şimdi sizlere erkek bebekler için konulacak isimlerden ve anlamlarından bahsedeceğiz

 1. Acun: Dünya
 2. Arda: Asa, çubuk
 3. Barış: Uzlaşma
 4. Caner: Sevilen kişi
 5. Çağan: Bayram
 6. Eymen: Hayırlı
 7. Haluk: Huyu güzel
 8. İlker: İlk doğan
 9. Kerem: Cömert
 10. Mert: Sözü doğru olan kişi
 11. Nezih: Masum olan kişi ve tertemiz
 12. Peker: en güçlü erkek
 13. Soner: son olarak doğan erkek çocuk
 14. Taner: güçlü olan kişi
 15. Ümit: umut
 16. Ünalp: Tanınmış kişi 
 17. Vedat: Dostluk
 18. Yekta: Eşsiz
 19. Zafer: Amaca ulaşan kişi
 20. Zamir: Vicdanlı olan kişi
177 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma