Hamilelikte Cilt Problemleri? Hamilelikte Cilt Kuruluğu Neden Olur?


Hamilelikte cilt sorunları neden olur neden yaşanır hamilelerin cildi neden kurur

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Hamilelikte Cilt Problemleri? Hamilelikte Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Hamilelikte Yaşanan Cilt Sorunları Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir ?

Hamilelikteki Cilt Sorunları Nelerdir Evet arkadaşlar hamilelik her kadının yaşaması gereken muhteşem bir duygudur , aynı zamanda bu dönemde vücudumuz çeşitli değişiklikler yaşar bunun başında yaşanan cilt sorunları yer almaktadır . Başlangıç olarak ilk aylarda fark edebileceğiniz yüz pigmentinizdeki değişiklikleri hemen fark edebilirsiniz bu dönemde melanin pigmenti nedeniyle cilt renginizde koyulaşma fark edebilirsiniz , sonraki 4 ve 5 aylarında vücudunuzda ve yüzünüzde çeşitli lekeler fark edebilirsiniz tabiki bu lekeler ve koyulaşmalar her hamilelikte olan şeyler bunları daha az yaşamak ise sizin elinizdedir.

Günlük hayatınızda sinir , stres , hava kirliliği , makyaj fazlalıkları gibi faktörlerden uzak durarak bu sürece daha az lekeli olarak atlatabilirsiniz . Bir diğer cilt sorunu ise çatlaklar bu sorun hemen hemen her hamile kadının yaşayacağı sorunlardan biridir vücudun gerilmesi sonucu çıkan bu çatlaklar maalesef hamilelik döneminizde önüne geçemezsiniz ancak sonrasında cerrahi tedaviyle yok edebilirsiniz . Sivilce ve akneler ise bu dönemin vazgeçilmez bir sorunudur hormon ve beslenme alışkanlığınızın değişmesi üzere sivilce ve akneleriniz her zamankinden çok artıcaktır.

Bir diğer sorun ise ayak ve parmak gibi bölgelerin şişme ve büyümesi bu büyümeler kesinlikle normaldir ve hamilelik sonrası geçicidir, ve son olarak vücudunuzda belirgin olucak şekilde yeni benler keşfedebilirsiniz bu benler çocuğunuzdan size kalan küçük hatırlardır şimdi gelelim bu cilt sorunlarının nasıl tedavi edileceğine bir değinelim .

Hamilelikteki Cilt Sorunları Nasıl Tedavi Edilir ?

  1. Yüz pigmenti değişiklikleri ve vücut ve yüz lekeleri sorunu hamilelik sonrası leke açıcı kremler, kimyasal peeling , thulium Lazer ve PRP ( plazma tedavisi ) gibi farklı yöntemler ile yok edilir.
  2. Çatlaklar için ise çatlak önleyici kremler ile hafif masaj yaparak doğum öncesi engel olunabilir veya doğum sonrası altın iğne, fraksiyonel lazer ve mezoterapi gibi yöntemler ile tedavi edilebilir.
  3. Bu dönemde oluşan sivilce ve akneler ise kesinlikle sıkılıp patlatılmalıdır.
  4. Bu dönemdeki ayak ve parmak şişlikleri ise medikal bakımlar ile yok edilebilir.
  5. Bu dönemde oluşan benler eğer etli değil ise lazer tedavisi ile doğumdan sonra kolayca yok edilebilir.

NOT: Buradaki verdigimiz tüm bilgiler sadece bilğilendirme amaçlıdır lütfen tavsiye olarak alğılamayın herhan gibi ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışın!

176 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma