Anasınıfı Öğretmeni Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir?


Ana sınıfı öğretmeni nasıl olunur ana sınıfı öğretmenliği nasıl bir meslek kimler ana sınıfı öğretmeni olabilir

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Anasınıfı Öğretmeni Olmak İçin Hangi Liseye Gitmek Gerekir

Anasınıfı Öğretmeni olmak için liselerin sözel bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Anasınıfı Öğretmenliği

Anasınıfı Öğretmenliği mezun olunduktan sonra iş bulmakta zorlanmayacağınız meslek dallarından biridir.

Anasınıfı Öğretmeni Maaşı

Anasınıfı Öğretmenliğinden kazanacağınız maaş nerede çalıştığınıza göre değişir. Eğer sadece varlıklı bir alenin çocuklarını eğitmekle görevliyseniz, devletten alacağınız maaşın 3-4 katını kazanabilirsiniz. Türkiye’de hatırı sayılır ünü olan bir üniversiteden mezun olduysanız, özel okullarda yüksek maaşlı sözleşmelere imza atabilirsiniz. Ya da devlet memuru olmak istiyorsanız, ortalama olarak o yılın asgari ücretin 1.000-1500 TL daha üstünde bir maaşa işe başlayabilirsiniz.

Anasınıfı Öğretmeni

KPSS’de ya da diğer sınavlarda yüksek puan almak, Anasınıfı Öğretmeni olmak için yeterli bir kriter olarak kabul edilemez.

Çocuklara şefkat ve anlayışla yaklaşmayan, onları sürekli suçlayan, utandıran ve içlerinde çocuk sevgisi olmayan kişiler Anasınıfı Öğretmenliği yapmaktan uzak durmalıdır.

Anasınıfı Öğretmenliği Taban Puanları

Anasınıfı Öğretmeni olmak için üniversitede Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü bitirmeniz gerekiyor. Okul Öncesi Öğretmenliği taban puanları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterebiliyor. Aşağıda Türkiye’deki birkaç üniversitenin 2022 yılı için taban puanlarını bulabilirsiniz;

  1. Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Taban puanı 411,71.
  2. Bahçeşehir Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanı 404,61.
  3. Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Taban puanı 387,05.
  4. Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Taban Puanı 372,71.

Anasınıfı Öğretmeni Pozitif Çıkarsa

Pandemi döneminde anne-babaların en büyük kabusların biri öğretmenlerin Corona pozitif çıkmalarıydı. Her ne kadar salgının başında gençlere ve çocuklara bulaşmadığı bilgisi verilse de sonradan küçük çocuklara da Corona geçebildiği ortaya çıkan vakalarla öğrenildi.

2022 yılı itibari ile eğer çocuğunuzun Anasınıfı Öğretmeni Corona pozitif çıkarsa, sadece kendisi 7 günlük bir karantinaya giriyor. Karantina sonunda test yaptırmasına gerek olmadan okula dönebiliyor.

Anasınıfı Öğretmenliği Hangi Bölüm

Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden mezun olmanız gerekiyor Anasınıfı Öğretmeni olmak için. Okul Öncesi Öğretmenliğinde okumak için de liselerin sözel bölümünden mezun olmanız şartı aranıyor.

Anasınıfı Öğretmeni Nasıl Olunur

Anasınıfı Öğretmeni olmak için öncelikle liselerin sözel bölümünden mezun olmanız gerekiyor. Daha sonra da üniversitede, Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü bitirmeniz gerekiyor.

Anasınıfı Öğretmeni maaşı 2022

2022 yılında devlet okullarında göreve yeni başlayan bekar ve çocuksuz bir Anasınıfı Öğretmeninin maaşı 6.325 TL’dir. Ek dersler alınarak bu ücretin daha üstünde maaş alınabilir. Özel okullarda ise ücret yapılan sözleşmelere göre belirlenmektedir.

Anasınıfı Öğretmeni Eğitim Süreci

Anasınıfı Öğretmeni olmanız için Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde okumanız gerekiyor.

Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü 4 yıldır. Bu 4 yıl içinde ağırlıklı olarak çocuk gelişimi ve psikolojisi alanlarında eğitim görülür. Çocuklara hangi yaşlarda, hangi konuların, nasıl öğretilebileceği özellikle üstünde durulan belli başlı konulardır. 7. Dönemden itibaren Öğretmenlik Uygulaması başlar.

Anasınıfı Öğretmeni Maaşı 2021

Göreve 2021 yılında devlet okullarında başlayan bekar ve çocuksuz bir Anasınıfı Öğretmenin maaşı 4.650 TL idi. Özel okullar yapılan sözleşmelere ücretler değişebiliyor.

144 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma