Hangi Bölümü Okursam İş Bulurum? Devlette İs İmkanı Olan Bölümler?


Hangi bölümü okumak daha avantajlı, hangi bölümün iş imkanı daha fazla

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

Hangi Bölümü Okursam İş Bulurum? Devlette İs İmkanı Olan Bölümler?

Hangi bölümü okursam iş bulabilirim? Öğrencilerin çok fazla merak ettiği bir sorudur. Bu sebeple de yazımızın devamında merak edilen bu sorunun yanıtını vereceğiz

 

Günümüzde çok sayıda bölüm mevcuttur fakat bazı bölümlerin iş bulma oranı daha hızlı iken bazılarının  lise iş bulma  imkânları yok denecek kadar az olmaktadır.  Bu sebeple de bölüm tercih ederken en kolay bir şekilde iş bulma imkânı olan bölümleri tercih etmek doğru olacaktır.  Şimdi sır alacağımız bölümler sayesinde kolay bir şekilde iş bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Konservatuar 

Konservatuar bölümü iş bulma oranı yüksek olan bir bölümdür. Genel olarak bu bölümden mezun olan kişiler 6 ay içerisinde iyi bir iş bulmaktadır. Hatta bu kişiler mezun olmadan bile iş bulabilmektedir.

Harita Mühendisliği 

Harita mühendisliği bölümünden mezun olan kişiler altı ay içerisinde %47,1 oranında iş bulabilmektedir. Sizde kolay bir şekilde iş bulabilen bir bölüm arıyorsanız harita mühendisliği bölümünü değerlendirebilirsiniz.

 Diş Hekimliği

 Günümüzde en iyi meslekler arasında bulunan kuşkusuz ki diş hekimliğidir. Diş hekimliği bölümünden mezun olan bir kişi 6 ay içerisinde  %48,8 oranında iş bulabilmektedir. İş bulma oranı diğer meslek gruplarına göre çok daha fazladır. 

Gıda Mühendisliği

Özellikle son dönemlerde gıda mühendisliği bölümünden mezun olan çok sayıda kişi vardır. Geleceğinin parlak olması sebebiyle ve iş bulma imkânının yüksek olması nedeni ile insanlar tarafından bu bölüm sıklıkla tercih edilir. Bu bölümden mezun olan bir kişi 6 ay içerisinde %48,2 oranında iş bulabilmektedir.

Uçak Mühendisliği

Uçak mühendisliği bölümünden mezun olan bir kişi basit bir şekilde kısa zamanda iş bulabilmektedir. Genel olarak iş bulma suresi 6-12 ay aralığında değişiklik gösterir. Bir uçak mühendisi bu bölümden mezun olduktan sonra 6 ay içinde iş bulma imkânı yüzde 49,9 dur.

Mimarlık

Mimarlık bölümü öğrenciler tarafından çok fazla istenilen bir bölümdür. İş bulma açısından avantajlı olduğu bilinmektedir. Mimarlık bölümünden mezun olan bir kişinin 6 ay içerisinde iş bulma imkânı %40 9,5 oranındadır.

Bilgisayar mühendisliği

 Teknolojinin de gelişmesi ile beraber bilgisayar mühendisliği bölümü daha fazla popüler olmuştur. Bu sebepten dolayı daha bilgisayar bölümünü tercih eden kişilerin sayısı gün geçtikçe artış gösterir. Bilgisayar bölümünden mezun olan bir kişinin 6 ay içinde iş bulma imkânı ise %49,3 oranındadır.

 İslami ilimler

İslami ilimler bölümü mezunu kısa zaman içerisinde iş bulabilmektedir. Bir öğrenci bu bölümden mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde yüzde 50,5 oranında iş bulma hakkını elde eder.

 Maden Mühendisliği 

 Maden mühendisliği bölümünü bitiren kişilerin iş bulma imkânı çok fazladır. Bu bölümü okuyan kişiler 6 ay içerisinde %51,1 oranında iş bulabilmektedir. Bu sebepten dolayı da öğrenciler bu bölümü özellikle son yıllarda daha fazla tercih eder.

 Yabancı Diller

Yabancı diller bölümü tercih eden kişilerin sayısı fazladır. Peki, iş bulma oranı nedir? İş bulma oranı da oldukça fazladır. Diğer bölümler ile kıyaslanacak olur ise bu bölümün iş bulma imkânı yüksek düzeydedir. Bu bölümden mezun olan kişilerin altı ay içerisinde iŞ bulma imkânı %51,7 oranındadır.

Hukuk

Hukuk bölümü çok sık tercih edilir ve iş bulma imkânı inanılmaz fazladır. Bu bölümden mezun olan bir kişinin altı ay içerisinde iş bulma oranı ise şu anda %52,7 dir.

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma