İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır? İmplant Yaptırmaktan Korkuyorum?


İmplant yaptırmanın faydaları nedir implant ne şekilde nasıl ve kimlere yapılır ve başarı oranı nedir tedavi süresi ne kadar sürer?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

İmplant Uygulaması Nasıl Yapılır? İmplant Yaptırmaktan Korkuyorum?

İmplant Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

İmplant uygulaması, günümüzde dişleri ile problem yaşayan birçok insanın yaşam standardını arttıran bir uygulamadır. Günümüzde, çoğu kişide meydana gelen diş kaybı hem estetik hem de fonksiyonel açıdan oldukça yıpratıcıdır.

Diş implantları ise doğal dişlerin yerine tercih edilen diş kökleri olarak kabul edilir. Yapay bir kök olsa dahi kişilerin doğal dişi gibi işlevsel bir tedavidir. Aynı zamanda, implant uygulamasının pek çok avantajı bulunmaktadır. İmplant uygulamasının avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Estetik Avantaj: Diş implantlarını tercih eden kişilerin başında tekli veya çoklu diş kaybeden kişiler gelmektedir. Estetik açıdan eksik dişler, kendilerini açıkça belli ederler. Bu da kişinin daha düşük bir yaşam kalitesine sahip olduğunu göstermektedir. Gerçek diş fonksiyonunu gösteren bu implantlar sayesinde estetik açıdan da kişiler, kendilerini iyi hissedeceklerdir. Bu da kişiye özgüven kazandırmaktadır.
  2. Beslenme Kolaylığı: Diş implantlarının en önemli avantajlarından biri de yemek yerken eksik dişin kişiye verdiği zorluğu ortadan kaldırmasıdır. Doğal dişlerinizin yerine geçecek olan bu implantlar ile hem kaliteli bir şekilde ısırma ve çiğneme fonksiyonunu yerine getirirebilirler.
  3. Ömrü: İmplantlar, oldukça dayanıklı aletlerdir. Düzgün ve hijyenik bir şekilde kullanıldığı taktirde ömür boyu kullanım fırsatını tanımaktadır.
  4. Konuşmada Akıcılık: Eksik dişlere sahip olan kişilerde konuşma zorluğu ile sıklıkla karşılaşılabilmektedir. Aynı zamanda, telaffuz zorlukları ile de karşılaşılabilir. İmplantlar sayesinde konuşmada akıcılık sağlanır.
  5. Ağız Sağlığı: Eksik dişleri olan kişilerde, beslenme esnasında yemekleri çiğnerken diğer dişlere baskı yapılır ve ağırlık verilir. Bu sebeple, diğer dişlerinde eksilmesine sebep olabilir. İmplantlar sayesinde her bir dişe eşit oranda ağırlık verilir ve çiğneme esnasında da her bir diş aynı görevi görür. Böylelikle, diğer dişlerin de işlevi korunmuş olur.

İmplant Tedavisinde Başarı Oranı

İmplant tedavisi, yaş veya diş kökü fark etmeden hemen hemen her kişiye uygulanabilecek bir tedavidir.

Bu tedavinin başarı oranı %98’dir. Hastaların diş eksikliği veya diğer rahatsızlıkları sebebi ile tercih edilen implant tedavileri ömür boyu kullanılabilecek profesyonel ve başarılı tedavi yöntemlerindedir.

128 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma