İnvisalign Tedavisi Nedir? Apareyler Ne İşe Yarar? İnvisalign Nedir?


İnvisalign Tedavisi Nedir? Apareyler Ne İşe Yarar? İnvisalign Nedir?

.


ARKADAŞLAR LÜTFEN SİTEMİZE DESTEK VERİRMİSİNİZ?

İnvisalign Tedavisi Nedir? Apareyler Ne İşe Yarar? İnvisalign Nedir?

Apareyler, Invisalign Nedir? Nasıl Uygulanır?

Apareyler, ortodonti tedavilerinde kullanılan malzemelerdir. Çeşitli ortodonti tedavisine uygun bir şekilde apareyler kullanılmaktadır.

Aparey çeşitlerini iki farklı şekilde sıralayabiliriz;

  1. Hareketli Apareyler: Hareketli apareyler, ortodonti tedavi sürecinde hastanın takıp çıkarabildiği apareylerdir.

  2. Sabit Apareyler: Sabit materyaller ile ağız içerisine yerleştirilmiş apareylerdir. Sabit apareyleri de kendi içerisinde sınıflandırmak mümkündür.

  1. Braketler: Metal ve porselen gibi malzemelerden üretilmiş olan braket çeşitleridir.

  2. Lingual Retaine: Estetik görünümü sağlayan bu apareyler ağız arkasına takılır.

  3. Çene Genişletici: Çene darlığı yaşayan hastalarda çenenin olması gereken seviyeye getirilmesi sağlanır.

Invisalign Nedir?

Invisalign tedavisi, son teknoloji malzeme ve gelişmelere bağlı olarak geliştirilmiş bir tedavi seçeneğidir. Dişlerin ve ağzın estetiğini sağlamak ve ağızda meydana gelebilecek rahatsızlıkların önüne geçen geliştirilmiş bir tedavi seçeneğidir.

Bu tedavi seçeneğinde, herhangi bir tel kullanılmaması sebebi ile estetik kaygı da giderilmiş olacaktır. Invisalign tedavisinin hastalarına sunmuş olduğu pek çok avantaj bulunur. Bu avantajların başında ise herhangi bir tel kullanılmayacak olması gelmektedir. Aynı zamanda, tel tedavileri ile kıyasladığımız zaman çok daha kısa sürede ve acısız bir şekilde sonuç alınan bir tedavi yöntemidir. Ek olarak, İnvisalign tedavisin ücret ise diğer yöntemlere göre pahalı olabilmektedir. Kişiye özel bir şekilde oluşturulmuş olan bu tasarımda daha farklı ve teknolojik gelişmeler kullanılmaktadır.

Invisalign Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Invisalign tedavisinde öncelikle, hastanın bu tedavi yöntemine uygun olup olmadığı tespit edilmektedir. Uygun bulunması halinde ise tedavi süreci başlayacaktır. Öncelikle, hastanın ağız ve diş yapısının ölçüsü alındıktan sonra kişiselleştirilmiş şeffaf plaklar oluşturulur.

Üstelik, oldukça ince bir şekilde geliştirilmiş olan bu tedavide dijital bir şekilde ağız ve diş yapısı hastaya gösterildikten sonra onay alınması halinde tasarım süreci başlayacaktır. Invisalign tedavisinde alışma süreci de oldukça kısadır. İnce bir plak olması ve çıkartıp takılması sebebi ile kısa sürede ağız ile uyum sürecine girmektedir. Ek olarak, Invislaign tedavisi sonrasında çiğneme, konuşma ve esneme gibi faaliyetlerde de büyük kolaylık sağlanacaktır.

131 Görüntüler

Yorumlar


Denizli Oto Kurtarma Denizli Oto Çekici Denizli Oto Kurtarma En Yakin Firmalar Denizli Oto Kurtarma İnci Web Tasarim Denizli Evden Eve Nakliyat Bozüyük Oto Kurtarma